FC Viktoria Plzeň

Homepage

Znovu se roztáčí kolotoč přestupů!

Je tu znova otázka, kdo přijde a kdo odejde. V tomto článku se budeme znovu zaobírat případnými odchody nebo příchody.

Je po Vánočních svátcích a zvonu se začíná roztáčet přestupový kolotoč v západočeském klubu. Některé případné odchody utichly a některé jsou zas dost aktuální a bude jen na hráčích a klubech jak se případně domluví. Některé přestupové dohady jsou reálně, některé spíše ne. Ale plzeňské fanoušky nejvíce straší to, že se jejich milovaný klub rozpadne stejně jako před třemi roky. Jediné co nás může uklidnit je to, že vedení se nechalo slyšet, nechceme prodávat již žádné hráče ze základní sestavy.

Zatím jediným hráčem, který odešel do ciziny, je jeden z nejlepších fotbalistů v zemi, záložník Petr Jiráček. Ten zamířil do německého Wolfsburgu za více jak 125 mil. korun a smlouvu podepsal na čtyři a půl roku.

Zatím nejblíže do Plzně má záložník ligového nováčka Tomáš Berger, syn ještě slavnějšího otce Jana. S Bergerem se počítá jakou s případnou náhradou za Václava Pilaře, který by měl nejdéle, v letě přestoupit stejně jako Jiráček do Wolfsburgu.

Tomáš Berger

Je mu šestadvacet let, většinu své kariéry strávil v pražské Dukle, kde od roku 2007 co je v prvním mužstvu odehrál 57 zápasů z toho jen šest v nejvyšší soutěži a na svá bedra si připsal jedenáct gólů. Tomáš by měl přijít do Plzně zatím jen na půlroční hostování s následnou opcí a jeho výkony by rozhodli, jestli po skončení sezóny zůstane nebo se vrátí zpět do Dukly.  Vedení loňského mistra ligy by tento přestup nemusel stát ani korunu, jelikož kmenový hráč Viktorie útočník Ondřej Vrzal na Julisce hostuje. Oba celky by si tyto hráče vyměnili.

Tomáš Berger v dresu pražské Dukly.

Václav Procházka

Odchovanec plzeňského fotbalu by se po třech letech mohl vrátit do klubu, kde fotbalově vyrůstal. V mladém věku to byl velký talent českého fotbalu v roce 2003 odcestoval společně s dvacítkou na Mistrovství světa v Arabských Emirátech. V Plzni odehrál necelou stovku zápasů a byl také kapitánem. V roce 2008 odešel za částku patnáct milionů korun do středočeské Mladé Boleslavi, s kterou v minulé sezóně dokázal získat Národní pohár.

Procházka je případná náhrada za Františka Rajtorala, který má nějaké nabídky z Ruska, ale jak se nechalo slyšet vedení, tento přestup hodnotí jako spíše nereálný. A také cena Procházky je docela dost přemrštěná a vedení nechce své peníze rozhazovat ve velkém…

Václav Procházka ještě v dresu Viktorky.

Tomáš Wágner

Poslední fotbalista v řadě, o kterého má plzeňská Viktorka zájem je mladý jednadvacetiletý talentovaný útočník letos prožívá i ze svojí Příbramí nejlepší období svého života. Za zatím odehraných šestnáct zápasů dokázal nasázet svým soupeřům úctyhodných osm branek. O tento neobroušený diamant se nezajímá jenom Plzeň, ale je nejvážnější kandidát. Obě strany by se měli dnes sejít a jedna o případných podmínkách přestupu. Jediným háčkem je znovu cena, 20 mil. korun

Wágner by měl případně nahradit nejlepšího střelce Viktorky v lize, v Lize mistrů a v předkolech Ligy mistrů Marka Bakoše, který má podle neoficiálních informací má nabídku z francouzské nejvyšší fotbalové soutěže a další jiné nabídky ze zahraničí.

Tomáš Wágner se raduje z branky, kterou vstřelil Dukle.

 

Žádné komentáře