FC Viktoria Plzeň

Homepage

Získají Viktoriáni titul již dnes?

Poslední zápas sezóny, Viktoriáni můžou dnes jisto jistě rozhodnout o mistrovském titulu, ale to jen když dnes ve Štruncových sadech porazí Baník Ostrava. Pokud by Viktoriáni zvítězili stali by se pátým celkem, který vyhrál Gambrinus ligu po Spartě, Slavii, Liberci a právě Baníku.
Poslední domácí zápas této vysněné sezóny, sezóny,  která se zapíše nejen zlatým písmem do historie Viktorky ale také do podvědomí fanoušků, kteří celou sezónu tento výjimečný klub podporovali v časech dobrých i zlých. Svěřenci kouče Vrby se dnes utkají s Baníkem Ostrava, tomuto klubu se sezóna nevyvedla podle plánů a místo boje o pohárovou Evropu měl spíše záchranářské starosti a prozatím drží dvě kola před koncem ligy jedenáctou příčku. Oba celky naposled změřily síly v patnáctém kole a Viktoriáni si po výhře 0:2 odvezli plný počet bodů, tedy tři. Určitě skvělé vzpomínky na Ostravskou štaci má dnešní trenér Viktorie Pavel Vrba, když před sedmi lety společně s Bystroněm, Neuwirthem získali mistrovský titul a poté také Fratnišek Rajtoral ten do Ostavy přišel sezónu po zisku titulu. Na druhé straně zdi, tedy v Ostravě. Na Viktorii musí v dobrém vzpomínat gólman Michal Daněk ten na západě Čech získal primát v národním poháru, útočník Adam Varadi, reprezentant do jednadvaceti let Zdeněk Šmejkal, toto trio je v Ostravě jen na hostování a po sezóně se vrací zpět do Plzně, pokud tedy „Chachaři“ neuplatní opci.
Jak je všem zasvěceným fandům známo, pokud dnes Viktoriáni zvítězí a připíšou si tři body jsou jasnými mistry poprvé ve stoleté historii. A pokud se dnes povede hráčům v červeném urvat tři body, což pevně doufáme, bude se konat korunovace přímo ve Štruncových sadech, jedno kolo před koncem soutěže. „Situaci jsme přehodnotili, budeme připraveni předat mistrovský pohár Plzni už v sobotu. Bude to určitě důstojný hned a před vlastním publikem než o týden později v Olomouci.“ Takto se vyjádřil Ivo Lubas ředitel svazového oddělení profesionálního fotbalu. Určitě skvělá zpráva pro každého příznivce, který bude v sobotu na stadionu. Jednou překážkou už je jeden získat tři body a bujaré oslavy můžou začít. Zápas začíná dnes (21. 5.) od 17:30 a ti co nedokázali sehnat vstupenku do beznadějně vyprodaného stánku ve Štruncových sadech. Můžou veledůležitý mač shlédnout na velkoplošné obrazovce na náměstí Republiky…(Viktorka šampióóón)      
Žádné komentáře