FC Viktoria Plzeň

Homepage

Zápas ligové sezóny je tu! Viktoriáni jedou bojovat do Liberce!

Viktoriáni, nastal den D. Zápas v Liberci, který může znovu změnit dějiny Plzeňské kopané a nastartovat stejně úspěšnou sezónu jako minulý rok.

Dnes se každý fanoušek probudil do dne, kdy Viktoriáni můžou získat svůj druhý historický titul. 12. května na libereckém stadionu u Nisy se odehraje mimořádný zápas. Utkání, které určí držitele mistrovského titulu pro rok 2011/2012. Poprvé v ligové historii se stává to, že proti sobě v posledním kole nastoupí první z druhým a ještě v zápase který rozhodne vše.

Do zápasu zbývá jen několik hodin, každou minutou ba i sekundou stoupá tep, napětí se zvyšuje. Očekávání na Superfinále nebo první předkolo Ligy mistrů, jak se utkání přezdívá je veliké. V zápase můžou získat Viktoriáni vše nebo všechno  ztratit.

Liberec vítězí

Pokud celek ze severu Čech porazí dnes Viktorku stává se jasným mistrem.

Viktorka vítězí

Pokud se vítězství přikloní na stranu Viktoriánů připíšou si do konečné tabulky stejně bodů jako Liberec, ale vzájemné zápasy má lepší Plzeň a získává titul.

Remíza

Liberec se stává mistrem  ligy a Viktoriáni si bez jakého ohledu na zápas Sparta Budějovice upevňují druhou příčku právě před Spartou.

Oslavy z minulého roku.

Kdo je favorit?

Jako každý zápas, tak i ten dnešní bude startovat za stavu 0:0. Může se zdát, že drobnými favority jsou domácí Liberec, ale zdání může klamat. Viktoriáni mají zkušenosti z Ligy Mistrů a Evropské ligy a tyto velké zápasy umí. Vždyť dokázali bodovat s takovými giganty jako je Schalke 04 nebo AC Milan.

Plzeň má Horvátha, Liberec Štajnera

Oba jsou lodivody svého týmu, jsou nedílnou součástí každého zápasu a bez nich by to prostě nešlo dokážou namotivovat svůj tým na hřišti i mimo něj. Oba mají velké zkušenosti ze zahraničí a to je v Českých luzích a hájích opravdu znát. Vždyť  Štajner je nejlepší střelec Liberce s 15ti góly.

Na koho si dát pozor

Krom Štajnera má Liberec v záloze ještě Slovenského bijce Breznaníka, který se představil společně s Markem Bakošem (nejlepší střelec Viktorky) už i v reprezentaci východních sousedů. V letošním ročníku si připsal 12 branek a o jednu méně má jeho kolega Rabušic.

 

Michal Breznaník

Vzájemné zápasy

Viktoriáni odstartovali letošní úspěšnou ligovou sezónu 30. 7. proti Liberci ještě na rozestavěných Štruncových sadech. Zápas skončil 2:2 po gólech Rajtorala a Bystorně. Liberec naposledy dokázal Viktorku porazit na svém stadionu 22. 9. 2007 2:0 střelci utkání byli Nezmar a Blažek.

Milan Petržela (vlevo) se staží uprchnout libereckému Bosančičovi (vpravo).

Jak se slavil titul loni a jak se může slavit letos

Minulý rok se slavil titul kolo před koncem ve Štruncových sadech po zápasu proti Baníku. Většina fanoušku vtrhla na hrací plochu a bezprostředně se radovala z mistrovského primátu, poté v otevřeném autobuse putovaly oslavy na Plzeňské náměstí v otevřeném autobuse. Nyní vše bude jinak. Pokud titul získáme oslavy se nebudou konat na náměstí ale v útrobách plzeňského pivovaru kde se také uskuteční projekce zápasu.


Takto probíhali oslavy minulý rok.

Evropské poháry

První celek stejně jako v loni nastoupí ve druhém předkole Ligy mistrů, ale je tu změna druhý celek z Ligy nezačíná ve třetím předkole jako tomu bylo minulý rok. Začne stejně jako třetí ve druhém předkole Evropské ligy. Jen vítěz poháru startuje v předkole třetím.

Lístky

Ze strany Plzně byl o lístky opravdu obrovský zájem. Liberec uvolnil nejdříve 500 lístků a poté ještě více jak 300 do sektoru hostů. Proto do Liberce dnes dorazí necelá tisícovka fanoušků v modro-červených barvách. Dnešní zápas se může těšit na "válku" v ochozech, jelikož na dnešní zápas je beznadějně vyprodáno.

Sudí zápasu

Nejdříve měl utkání pískat rakovnický sudí Pavel Franěk společně s asistenty, Martinem Wilczekem a Josefem Košcem. Druhý nejlepší sudí v republice. Jenže Liberec se odvolal a požadoval, aby tento mač pískal ten nejlepší, tedy Královec. Komise tomuto návrhu vyhověla. Asistenti rozhodčího zůstávají beze změny.

Sudí dnešního zápasu Pavel Královec.

Poslední věta. Viktoriáni bojujte pro fanoušky a dnes večer oslavíme titul jak na libereckém stadionu tak i poté v plzeňském pivovaru.

Žádné komentáře