FC Viktoria Plzeň

Homepage

Viktorka zná předběžné soupeře do předkola Ligy mistrů!

Další prostor pro diskuzi se nabízí každému plzeňskému fanouškovi „koho dostane Viktorka v tom druhém předkole?“ to je otázka, která bude zodpovězená 20. června, to se bude konat losování a Viktoriáni, tak poprvé okusí co je to zahrát si aspoň předkola této slavné soutěže.
Není to ani jeden týden co Viktoriáni ovládli Českou nejvyšší soutěž a stali se mistry. Nyní je čeká další výzva jménem Liga mistrů, abychom byli přesnější v první řadě předkola. Pokud by Viktoriáni chtěli myslet na hlavní soutěž museli by cestu proklestit přes tři dvojzápasy.
Svěřenci kouče Vrby budou hned ve druhém předkole nejspíše nasazení, celkově jsou  jedenáctí z třicetičtyř celků, kteří se tohoto kola zúčastní, vyhnou se tak Slovanu Bratislava mistru našich východních sousedů nebo Partizanu Bělehrad, ten se minulý rok proklestil až do hlavní soutěže.
Viktoriáni se tak utkají s celky, kteří mají daleko nižší koeficient než Česká liga, jako například mistr Lucemburska, San Marina nebo Andorry.
Pokud by Viktoriáni překonali první překážku za svým Evropským tažení narazili by ve třetím předkole na týmy o dost zvučných jmen, jako například slavný skotský celek Rangers a spoustu další jiných týmů, kteří budou mít větší koeficient než Západočeši co už bude opravdu silný šálek kávy.
Po třetím předkole násladuje čtvrté, poslední krok od vstupu do základní části milionářské soutěže. Pokud by ale tento krok nezvládla, jako loni Sparta, náplastí je určitě automatický postup do základní skupiny Evropské ligy což by byla určitě výzva. I finanční ohodnocení není nijak malé jenom za odehraná předkola inkasuje čerstvý mistr částku okolo padesáti milionů korun.
 Každý nedočkavý fanoušek si bude muset počkat do 20. června, to se bude konat losování a Viktoriáni okusí vůni prvního zápasu okolo 12. až 13. července.
Předpokládaní soupeři ve druhém předkole LM.
Dacia Kišiněv (Moldávie)
Pjunik Jerevan (Arménie)
Borac Banja Luka (Bosna)
Skonto Riga (Lotyšsko)
Székesfehérvár (Maďarsko)
Bangor City (Wales)
mistr Černé Hory
HB Tórshavn (Faerské Ostrovy)
Linfield Belfast (Severní Irsko)
Tobol Kostanaj (Kazachstán)
Dudelange (Lucembursko)
Flora Tallinn (Estonsko)
Breidablik (Island)
Valletta FC (Malta)
Baku (Ázerbajdžán)
Tetovo (Makedonie)
Korcë (Albánie)
Soupeři – zdroj: www.isport.cz
Žádné komentáře