FC Viktoria Plzeň

Homepage

Viktoriáni znovu proti Barceloně, věří si!

Viktoriáni v první listopadový den utkají znovu s nejlepším celkem planety Barcelonou. Hráči tohoto celku dorazili dnes v odpoledních hodinách i s Messim a od 19:00 hodin se trénují v pražském Edenu.

Po více jak měsíci hladu se do Českých luhů a hájů vrací nejlepší světová soutěž Liga mistrů. Zítra tedy 1. 11. 2011 den kdy ovládají světové kalendáře jedničky a moc pěkné by také bylo řečeno sázkařskou hantýrkou, kdyby se povedla výhra jedničky tedy domácí Viktorky. Viktoriáni se v Edenu utkají s nejlepším týmem světa FC Barcelonou. Před čtrnácti dny se tyto dva týmy utkali na jihu Evropy ve Španělsku a vítězně vyšli domácí po gólech Iniesty a Villy. Cues si tak do celkové tabulky připsali další tři body. To Viktoriáni oproti Barceloně mají pouho pouhý jeden bodík z prvního zápasu proti BATE Borisov.

Tým z Barcelony dorazil na České republiky krátce po čtrnácté hodině a VIP odbavovacím vchodem putovali všichni hráči do připraveného autobusu. Z ruzyňského letiště směřovali do luxusního hotelu Four Seasons, kde mají zablokováno celkem sto pokojů a do Prahy také přiletěl týmový kuchař, který dohlíží na přípravu pokrmů pro samotné hráče. Hotel, který se nachází přímo na stadionu v Edenu má katalánský velkoklub také zablokovaný a to celé patro s výhledem na hrací plochu a to z jednoho prostého důvodu aby nikdo nemohl sledovat jejich trénink, který začal v 19:00 hodin.

Trenér Viktorky Pavel Vrba při dnešní tiskové konferenci.

Zítra ve 20:45 začne tak očekávaný zápas, na který se těší spousta věrných. Každý bude moct vzbudit s pocitem „je to tady na to jsem čekal celý svůj život.“ Viktoriáni se vůbec netají tím, že chtějí Barceloně vzdorovat a vytvořit si větší tlak než v katalánské metropoli a také aspoň jednou vystřelit na gólmana Valdése, ten může v úterním zápase překonat rekord v neprůstřelnosti.

Viktoriáni si také již mohli zatrénovat v Edenu

Sladký návrat do Ligy mistrů by měl zažít gólman Roman Pavlík, ten se zranil v prvním vzájemném duelu třetího předkola LM proti Rosenborgu (0:1 pro Plzeň) a od té doby se do sladkého koláče jménem Liga mistrů nezakousl. Možná že se ale zakousne již zítra Marek Čech má poraněnou čéšku a tak by měl právě nastoupit Pavlík. Navrátilcem na druhé straně barikády je skoro dvoumetrový obránce Piqué, ten díky zranění chyběl v předchozím vzájemném duelu. Naopak bude chybět Pedro, ten si poranil vazy v kotníku.

Villa (vlevo) a Piqué (vpravo) směřují z autobusu na hotel.

Stejně jako Viktoriáni tak i Barcelona v generálce na tento zápas dokázali zvítězit stejným brankovým rozdílem. To když Viktoriáni v pátek porazili Hradec Králové 5:0 a stejný počet gólů nasázela Barcelona o den později Mallorce. Hattrickem se blýskl Leo Messi, který si připsal během sedmnácti minut.

Žádné komentáře