FC Viktoria Plzeň

Homepage

Viktoriáni stojí dva kroky od základní skupiny LM!

Viktoriány čeká předposlední zápas v předkolech Ligy mistrů. Dnes večer se svěřenci kouče Vrby utkají s dánským celkem FC Kodaň.

Před Viktoriány stojí poslední, ale nejtěžší krok do Ligy mistrů. Dnes ve čtvrtém předkole této prestižní soutěže se utkají s dánským celkem FC Kodaň. Pyunik nejlepší tým své země, Roseborg také a ani Kodaň není žádnou výjimkou. Postup právě do čtvrtého předkola to už je jen taková třešínka na obrovském dortu. Viktoriáni už můžou prakticky jen získat, zato Kodaň bude silně pod tlakem , protože bude chtít minimálně postoupit do osmifinále jako minulí rok. Oba celky už mají jistou základní skupinu Evropské ligy a dvojzápas rozhodne o tom, jaká soutěž to bude. Dnes už to bude úplně jiný zápas předkola Ligy mistrů, dnes už to bude vypadat jako kdyby naše Viktorka hrála základní skupinu, speciální dresy, míče, etikety na celém stadionu a hlavně hymna před začátkem zápasu.

Viktoriáni v úterý podvečer trénovali v Kodani.

Trenér Vrba se dnes bude muset obejít bez dvou opor základní sestavy, Marka Bakoše a Petra Jiráčka, ti v předchozích předkolech získali každý po dvou žlutých kartách a automaticky přichází stop na jeden zápas. Naopak do zápasu zasáhne uzdravený Marián Čišovský a nováček mezi třemi tyčemi Marek Čech, ten má dost zkušeností i z Evropských pohárů.

Zklamáním ale je že odvetný zápas se bude hrát Praze na Edenu a ne na domácím stadionu ve Štruncových sadech. Kvůli nedodělaným tribunám.

Pavel Vrba při tiskové konferenci.

Dánský celek byl založen v roce 1992. Jak už bylo jednou řečenou nejúspěšnější celek Dánska s devíti tituly, čtyřikrát vyhrál národní pohár a třikrát dokázal ovládnout Superpohár. Tým je pozoruhodný tím že v nabité Dánské lize dokázal za devatenáct let své existence získat tolik trofejí. Kodaň hraje na krásném moderním stadionu, který se jmenuje Parken Stadium, stadion oceněný pětihvězdičkami od UEFA. Kromně domácích zápasů FC Kodaň se zde také hrálo v roce finále poháru UEFA mezi Galatasarayem a Arsenalem. Do tohoto stadionu se vměstná lehce přes 38 tisíc diváků.

Na koho si musí dát obrana Západočechů pozor tak to je bezesporu senegalský útočník Dame N'Doye. Tento šestadvacetiletý útočník má na kontě zajímavé statistiky. V Kodani je od roku 2009 a za 77. startů dokázal vstřelit 43. gólů. Výška dravost rychlost to jsou tři aspekty na které se musejí Viktoriáni přepravit. Kromně toho ještě Dame N'Doye reprezentuje Senegal a od roku 2011 má na svém kontě tři starty a jeden gól.

Velká hvězda Kodaně Dame N'Doye.

Liga v Dánsku se hraje způsobem jaro-podzim a po pěti odehraných kolech figuruje na prvním místě, kdo jiný než Kodaň a na druhém místě se ztrátou dvou bodů je celek AaB.

Dnešní zápas bude řídit zkušený arbitr z Anglie Martin Atkinson čtyřicetiletý fotbalový rozhodčí, který začal svojí rozhodcovskou kariéru již v šestnácti letech aby dohlížel na zápasy nejmladších fotbalistů. Rok 1998 to byl rok zlomu stal se asistentem rozhodčích ve třetí Anglické lize, postupně se prokousával až do jedné z nejprestižnější ligy světa a to je Anglická Premier League. Mezi jeho úspěchy s píšťalkou patří finálový zápas FA Cupu mezi městskými rivaly s Manchesteru United a City.

Žádné komentáře