FC Viktoria Plzeň

Homepage

Viktoriáni přivítají ve Štruncových sadech Schalke!

Svěřenci kouče Vrby zítra od 19:00 přivítají na domácím stadionu v rámci Evropské ligy německý celek Schalke 04.

Odpočítávají se poslední hodiny do prvního soutěžního zápasu v letošním roce, ale čtvrteční zápas nebude jen tak ledajaký do Štruncových sadů zavítá přední německý celek Schalke 04. Zítra v 19:00 hodin se přepíšou znovu dějiny plzeňské kopané, na nově zrekonstruovaném stadionu se poprvé v historii odehraje zápas vyřazovací části Evropské ligy.

Schalke se do šestnáctifinále probojovalo, díky prvnímu místu ve skupině, kde za sebou nechal Steua Bukurešť, Maccabi Haifa a kyperskou Larnaku.

Úspěchy

Tým z Gelsenkirchenu byl založen v roce 1904 středoškoláky. První zisk německého mistrovského titulu přišel za třicet let působnosti v roce 1934. Dohromady si připsali sedm titulů mistra ligy. Poslední titul je starý padesát tři let, takže úspěchy značně zaprášené časem. V posledních letech je to tým druhých míst. Od roku 2000 jich získal celkem pět poslední v roce 2010.  Největší letošní úspěch zisk, Národního poháru zvaný DFB-Pokal a německého Superpoháru ve sveřepém zápase proti Dortmundu.

Zisk Národního poháru 2011.

Hvězdy

Respekt u soupeřů hlavě budí záložní a útočné řady. Hlavním tahounem je španělská legenda Raúl, nejlepší střelec Evropských pohárů a Španělské ligy. Dále Obasi, který přišel s Hofenheimu, peruánec Farfán a nesmíme zapomenout na obávaného snajpra Huntelaar z Nizozemska. V Schalke roste také nová generace, která by mohla napodobit například Raúla, obránce Papadopulos a Julian Draxler.

Raúl Gonzales

Sestava

Na začátku týdne se spekulovalo, že do Plzně nedorazí Raúl a Farfán, podle nejaktuálnějších informací by oba tito hráči měli dnes dorazit do Západočeské metropole a zítra být připraveni k zítřejšímu zápasu.

Aktuální sezóna

V posledním zápase Německé nejvyšší soutěže, nedokázalo porazit Schalke Mönchengladbach a prohrálo 3:0. Nyní se nachází na čtvrtém místě s minimální ztrátou a vedoucí trio.

Momentka s posledního zápasu BL proti Mönchengladbachu.

Žádné komentáře