FC Viktoria Plzeň

Homepage

Viktoriáni poprvé vyhráli, zdolali Teplice

Viktoriáni si připsali letošní první výhru 2:0, když porazili Teplice po gólu Ďuriše a Pilaře.

Netradičně již v pátek odehráli Viktoriáni svůj duel proti Teplicím před takřka vyprodanými Štruncovy sady. Dnešní zápas byl, dalo by se říct zlomový, protože po dvou kolech mít na kontě jen jeden bod to je opravdu špatné a dnes kdyby Plzeň znovu prohrála, dotahovala by se na špičku tabulku opravdu těžko.

Michal Ďuriš se raduje ze vstřelené branky.

Hned na úvod zápasu se dostal do gólové šance záložník Daniel Kolář, jeho střelu dokázal lapit skvěle připravený brankář Grigar. Plzeň začala tlačit, rohový kop zahrával Pavel Horváth, míč se dostal, až na hlavu slovenského mladíka Ďuriše nyní znovu úřadoval gólman Grigar a vytěsnil míč na roh. I Teplice se dočkali první vetší šance, Melunovičovu nebezpečnou pozemní střelu k tyči bravurně lapila nová akvizice v brance Viktorky Marek Čech. Poté už to byl takový fotbal ze strany na stranu bez nějaké větší záživnější akce. A tak se do kabin poroučely oba celky za bezbrankového stavu.

Viktoriáni mají často, teď spíše pořád lepší druhý poločas a dnešní zápas nebyl vůbec výjimkou. Po hodině hry Štruncovy sady praskají radostí, Horváth poslal balón přímo na hlavu Ďuriše, který překonal hostujícího brankáře Grigara. Viktoriáni vedou 1:0 a letos to poprvé vypadá na jasnou výhru. Viktoriáni mohli jít do dvoubrankového trháku, jenže Horváth z volného přímého kopu nastřelil jen tyč Teplické branky. Štruncovy sady jásají podruhé, nyní se trefil Václav Pilař. Ten se dostal až k míči, který poskakoval ve vápně a neomylně zavěsil, Viktoriáni vedou 2:0 a do konce zápasu zbývá šest minut. Ještě jednou tu bude řeč o plzeňském kapitánovy Pavlu Horváthovi, ten se mohl dát gól minimálně týdně, protože z nějakých pětatřiceti metrů nastřelil břevno Teplické branky.

Daniel Kolář (vpravo) v souboji s teplickým Ljevakovičem (vlevo)

Viktoriáni si připsali dnes jasnou výhru nad Teplicemi a poprvé v nové sezóně získali všechny tři body a nyní již se budou soustředit jen na zápas proti Kodani.

                                                                                                                                        
Video z dnešního zápasu proti Teplicím.

Hráč zápasu podle www.viktoria-plzen.wgz.cz
Petr Jiráček

Sice tento záložník nevstřelil gól, ale v poslední době hraje famózně a dnešek nebyl výjimkou, tvořil, centroval, nahrávala, skvěle bránil jen je škoda že díky dvou žlutým kartám nenastoupí v zápase proti Kodani.

FC Viktoria Plzeň - FK Teplice 2:0
Poločas: 0:0
Branky: 59. Ďuriš, 84. Pilař
ŽK: Horváth - Lukáš, Rosa
Rozhodčí: Jaroslav Bílek - Kryštof Mencl, Jiří Jiřík
Diváci: 5 213
FC Viktoria Plzeň: Čech - Limberský, Ševinský, Bystroň, Jiráček - Petržela (55. Pilař), Trapp, Horváth, Kolář, Ďuriš (78. Hora) - Bakoš (86. Fillo). Trenér Pavel Vrba.
FK Teplice: Grigar - Ježdík, Lukáš, Smejkal, Rosa - Vondrášek, Ljevakovič, Matula (70. Zoubele), Stožický (78. Lácha) - Melunovič, Vachoušek (90. Kalivoda). Trenér Petr Rada.
      
Žádné komentáře