FC Viktoria Plzeň

Homepage

Viktoriáni poprvé okusí LM, proti Pyuniku Jerevan!

Zítra svěřenci kouče Vrby odehrají první ze dvou zápasů druhého předkola Ligy mistrů, proti arménskému celku Pyunik Jerevan.

Zbývá jen pár hodin do úvodního výkopu zápasu Ligy mistrů, kde se Viktoriáni utkají s arménským celkem Pyunik Jerevan. Poprvé ve stoleté historii okusí fotbalista jaké to je zahrát si předkolo této milionářské soutěže ve Viktoriánském dresu a jaká je zodpovědnost na hráčích? Obrovská musí minimálně postoupit do třetího předkola Ligy mistrů, pokud tento zápas nezvládnou, automaticky se přesunou do čtvrtého předkola Ligy mistrů, jestli že Viktoriáni postoupí do čtvrtého předkola a vypadnou mají jistou základní skupinu Evropské ligy, pokud ovládnou i poslední předkolo postupují do vysněné Ligy mistrů.

Viktoriáni na úvodní zápas předkola LM, letěli leteckým speciálem...

Arménie, na České poměry celkem exotický stát, který svojí rozlohou nezasahuje do Evropy, ale přesto celky hrají Evropské soutěže. V Jerevanu hlavním městě Arménie jsou nyní tropy a ručička teploměru se zastavila někde kolem 30 stupňů celsia a ještě jedna černá můra pro svěřence Pavla Vrby časový rozdíl, který zde činí okolo dvou hodin.

Domácí stadion Pyuniku Jerevan se nazývá Hanrapetakan a má kapacitu necelých 15 tisíc diváků. Podle informací by mělo na zítřejší zápas dorazit okolo osmi tisíc příznivců tohoto nejúspěšnějšího celku své země.

Mezi největší hvězdy klubu se řadí Edgar Manucharyan, ten oblékal více jak pět let dres Nizozemského velkoklubu Ajax Amsterdam a také kapitán Sargis Hovsepyan, který hrával za Zenit Petrohrad a odehrál více jak 120 zápasů za Arménskou reprezentaci.

Hlavním rozhodčím úterního zápasu bude švédský arbitr Michael Lerjéus, třicetiosmiletý rozhodčí, který má zkušenosti z nejvyšší Švédské ligy a také z mezinárodních šampionátů hráčů do 19 a 21 let.

Zápas začne zítra (12. 7.) od 17:00 hodin, budeme pevně držet palce a budeme doufat že Viktoriáni domů přivezou, lepší pozici pro domácí odvetu..


Malá ochutnávka, z umění Pyuniku...
Žádné komentáře