FC Viktoria Plzeň

Homepage

Viktoriáni narazí na arménský Pyunik Jerevan!

Viktoriáni znají svého soupeře do druhého předkola Ligy mistrů, je jím naprosto neznámý soupeř Pyunik Jerevan úřadující mistr Arménie.
Viktoriáni znají soupeře, s kterým se utkají ve druhém ředkole Ligy mistrů, je jím arménský mistr FC Pyunik Jerevan. Rozhodl o tom dnešní los ze švýcarského Nyonu. Viktoriáni šli do losu jako nasazený tým, a tak se vyhli nejtěžším soupeřům, jako byl slovesnký mistr Slovan Bratislava nebo účastník minulého ročníku základní skupiny Ligy mistrů srbský Partizan Bělehrad.
Kouči Vrbovi se tak vyplnila “noční můra” ten uvedl,  že by nerad cestoval na východ nebo na Balkán. Viktoriáni mají s armésnkým fotbalem co dočinění, v letošní zimní přípravě odehráli jeden zápas proti Mika Jerevan a dokázali pohodlně zvítězit 3:0. Svěřenci kouče Vrby odehrají historicky první zápas v této prestižní soutěži 12. nebo 13. července v hlavním arménském městě Jerevan a o týden později se utkají v Plzni. Doufejme, že Viktoriáni splní roli favorita a dokážou postoupit do třetího předkola.
Představujeme soupeře: FC Pyunik Jerevan
Klub založený v roce 1992 arménským podnikatelem Rubenem Hayrapetyanem. Je to jeden nejpolulárnější  a bezesporu nejúspěšnější celek své země. Byl založen pod jménem Homenetmen Jerevan,  pod tímto jménem získal dva tituly. Po tomto roce byl přejmenovát na Pyunik Jerevan a takto se jmenuje dodnes.

Úspěchy:
Tento tým, který byl založen v roce 1992 po rozpadu Sovětského svazu nemá v Arménii konkurenci, dokázal získat mistrovský titul již desetkrát za sebou a na svém kontě jich má celkem od roku 1992 kdy za začala hrát samostatná arménská liga celkem třináct, také získal pětkrát druhou nejcennější trofej, tedy národní pohár a sedmkrát dokázal ukořistil superpohár.

Evropské poháry:
Od roku 1997 se tento celek rok co rok dostával do předkol Ligy mistrů, ale nikdy nedokázal překonat druhé předkolo a ze soutěže se tak musel poroučet. Za uplynulé roky má bilanci 28 odehraných zápasů z toho pět jich dokázal vyhrát, sedm remizovat a šestnáct prohrát. Jasná známka toho, že Pyunik je v pohárové Evropě spíše outsider. Dokázal nastřílet svému soupeři dvacetčtyři branek a čtyřicetjedna jich inkasoval.
Největší hvězda:
Viktorka má Horvátha Pyunik má svého Sargise Hovsepyanu, tento obránce v minulosti hrával i za ruský velkoklub Zenit Petrohrad. Tento třicetiosmiletý hráč stihnul od roku 1992 odehrát 120 soutěžních utkání za Arménskou reprezentaci a připsal si dvě branky. Za Pyunik dokázal od roku 2004 po návratu z FC Moskva odehrát úctyhodných 164 zápasů a připsat si čtrnáct branek.

 
Současný ligový ročník:
Arménská liga se hraje systémem jaro-podzim, a tak je tamní liga, které se účastní jen osm celků v plném proudu, po třinácti odehraných kolech vede Gandzasar FC a druhý Pyunik ztrácí jen dva body na svého konkurenta.
Žádné komentáře