FC Viktoria Plzeň

Homepage

Viktoriáni mají druhý pokus na to, aby získali Superpohár

Již se stává tradicí, aby se týden před začátkem ligy hrál Superpohár, jeden zápas o cennou trofej mezi vítězem ligy a vítězem Ondrášovka cupu.

Viktoriáni mají možnost získat na podruhé třetí nejcennější trofej, co lze na České klubové úrovni získat. Jedná se o souboj vítěze Gambrinus Ligy, tedy Viktorie Plzeň a vítěze Ondrášovka cupu Mladou Boleslaví. Letos se uskuteční již druhý ročník tohoto prestižního souboje dnes, ale pod jiným názvem Synot Tip Superpohár. Viktoriáni měli tu možnost si jako vítěz národního poháru. Superpohár zahrát při jeho premiéře na Letné, bohužel nestačili na Spartu, která Viktorii porazila gólem Sionka 1:0. Letos už se tento jeden zápas bude hrát před zraky Plzeňských fanoušků, doufejme, že v zaplněných Štruncových sadech.

Vpravo, trofej pro vítěze Superpoháru.

Plzeň má velmi nabitý týden, již ve středu hraje první zápas v Trondheimu i proto se dnešní zápas přesunul z plánované soboty již na pátek. Mladá Boleslav dokázala v letošním finále národního poháru porazit Sigmu Olomouc až na penalty. Čerstvé vzpomínky na působení v Západočeské metropoli má obránce Aleš Neuwirth, který odešel na Mladé Boleslavi na hostovaání, Václav Procházka Plzeňský odchovanec, ten přestoupil do týmu vítěze poháru před čtyřmi lety za částku více jak 15. Milionů korun.

Plzeň vítěz ligy tedy si zajistila finále Superpoháru na svém domácím stadionu. Vzpomínky na Boleslavské působení má v Plzeňském týmu je obránce František Ševinský.

Zápas začíná dnes (22. 7.) od 17:30 hodin, doufejme, že Viktoriáni zvítězí a získají další cennou trofej. 


Foto vzpomínka na loňský zápas, proti Spartě.
Žádné komentáře