FC Viktoria Plzeň

Homepage

Veteráni Viktorky obsadili na vánočním turnaji čtvrté místo

Každý rok se do Prahy sjíždějí fotbalový veteráni z různých týmů, aby reprezentovali svůj tým na vánočním turnaji, který se konal v Edenu a nechyběli tam ani zástupci Viktorky. V celkovém pořadí obsadili pěkné čtvrté místo, když v semifinále stačili na Duklu a v souboji a o třetí místo podlehli NIKE TEAMU až na penalty.

Včerejší sváteční turnaj veteránů v pražském Edenu sice vyhrála Slavie Praha, ale zástupci Viktorky nijak svým výkonem nezahanbily. V celkovém pořadí skončili na pěkném čtvrtém místě a mohlo to být ještě o příčku lepší nebýt těsného penaltového rozstřelu, který nakonec Viktoriáni prohráli s NIKE TEAMEM, který byl velký favorit turnaje, za tento tým také hrál bývalý fotbalista Viktorky Horst Siegl, také šéf fotbalového svazu Ivan Hašek a nechyběl ani kouč reprezentace Michal Bílek, který v minulosti také vedl plzeňskou Viktorku. Plzeňáci se v základní skupině B, utkali, se Spartou, Bohemians 1905 a osudným NIKE TEAMEM. Spartu rozstříleli famózně celkem 1:6, na NIKE TEAM nestačili a prohráli 4:1 a v zápase proti Bohemians byl zápas nerozhodný tedy 2:2 a druhým místem ve skupině si zajistili postup do semifinále, ale bylo to těsné Plzeňští měli stejně bodů jako Bohemians, ale naštěstí měli lepší skóre. V semifinále narazili na silnou Duklu vedenou Vízkem a znovu prohráli 4:1 a útěchou byl aspoň souboj o konečný bronz, byl to velký souboj, ale chybělo kousek štěstí, v základní hrací době skončil zápas nerozhodně 4:4, ale v penaltách těsně podlehli NIKE TEAMU 3:4, který se nakonec radoval ze třetího místa. V souboji o turnajové zlato se proti sobě postavila Slavie vedená Šmicrem, za kterou hrál bývalí obránce Viktorie Martin Müller a Dukla vedená Vízkem. Slávie celkem jasně tento zápas ovládla 3:6 a mohla se radovat z prvního místa. Největším překvapení bylo poslední místo pražské Sparty, která ani v zápase o poslední sedmé místo nestačila na Prešov.

Skupina A:
Slavia - Prešov 5:2, Brno - Dukla 1:3, Slavia - Brno 5:3, Prešov - Dukla 1:2, Prešov - Brno 3:3, Slavia - Dukla 0:3.
Pořadí: 1. Dukla 9 bodů, 2. Slavia 6, 3. Brno 1, 4. Prešov 1.

Skupina B:

Bohemians - Nike 1:6, Plzeň - Sparta 4:2, Bohemians - Plzeň 2:2, Nike - Sparta 5:3, Nike - Plzeň 4:1, Bohemians - Sparta 3:2.
Pořadí: 1. Nike 9, 2. Plzeň 4, 3. Bohemians 4, 4. Sparta 0.

O 7. místo:

Prešov - Sparta 5:1

O 5. místo:

Brno - Bohemians 2:3

Semifinále:

Dukla - Plzeň 4:1
Nike - Slavia 2:2, na penalty 1:4

O 3. místo:

Plzeň - Nike 4:4, na penalty 3:4

Finále:
Dukla - Slavia 3:6 (1:3)

   

Žádné komentáře