FC Viktoria Plzeň

Homepage

Ve Štruncových sadech se body dělily

V rámci 16. Kola gambrinus Ligy, přivítali fotbalisté Plzně, soupeře ze Severočech, přesněji z Liberce, tamní  Slovan, který domácí na své půdě neporazili dlouhých 9 let a ani tentokrát se jim to nepovedlo, po líbivém fotbale, se body dělily za konečného výsledku 1:1. Po gólech Horvátha z Penalty a Andreje Keriče.

V rámci předehrávky jarní částí Gambrinus ligy se plzeňská Viktorka utkala se sedmým Libercem, kterému se vstup do ligy vůbec nepovedl, zatím je na sedmém místě a již  třetím kolem je vedl trenér Petr Rada, který zaujal místo na lavičce po odvolaném Petříkovi. Do Plzeňské sestavy se vrátil rychlonohý záložník, který chyběl v Ostravě z důvodu karetního trestu. Zápas začal v 18:15 za asistence kamer České televize. Liberec je velmi těžký soupeř a na domácí půdě jsme ho nedokázali, porazil již devět let. A pouze třikrát jsme zvítězili, zde platilo pravidlo, hostující tým zvítězí, což chtěli Viktoriáni změnit a odvrátit tlak dotírající Sparty, která okupuje druhou příčku tabulky. Do Štruncových sadů si našlo cestu více jak 6500 diváků.

Již ve 20. min. se radovali domácí Viktoriáni, po faulu v pokutovém území na jednoho z Plzeňských hráčů se kopala penalta na Bíčíkovu svatyni a k pokutovému kopu se postavil nikdo jiný než Plzeňský kapitán Pavel Horváth, nemýlil se a poslal Západočechy do jednobrankového vedení. Domácí často chybovali a umožnili tím Liberci značně ohrozit branku střeženou Lukášem Krbečkem. Viktorka si užívala jedno gólový náskok pouze jedenáct min. Bosančičův průnik se dostal na kopačky Lukáše Váchy, který nahrával Keričovy a prostřelil míč za Krbečkova záda. Rázem bylo vyrovnáno. Před Plzní stála nová výzva vstřelit branku a vytěžit tři body, prostá, ale těžká otázka. Liberec byl do útoku také velmi dravý. Tento úkol mohli domácí splnit hned ve 33. min., po kolmé přihrávce Petrželi do malého vápna na Bakoše, který netrefil prázdnou branku a náležitě se vybyl vztek na jedné s tyčí.

Ve druhém poločase se hra přelévala z jedné strany a na druhou a byl to velmi pohledný fotbal. Jenže Viktoriáni v některých fázích utkání nebyli tak aktivní a liberečtí je přehrávali. Ale i přes občasný tlak Liberce mohli jít domácí opět do vedení, v 82. min trefil Horváth z trestného rohu spojnici branky a završili plejádu zahozených tutovek. Již v nastaveném čase dostal druhou žlutou kartu a rázem hned červenou obránce Plzně Jakub Navrátil, který se hned poroučel do kabin, ale v této situace rozhodčí jednal chybně. Ve Štruncových Sadech se po líbivém fotbale dělily body za výsledek 1:1 a bohužel pro Viktoriány již na nás Sparta ztrácí „jen“ 7. bodů.     

Žádné komentáře