FC Viktoria Plzeň

Homepage

TOP5: slovenských hráčů

V posledním dílu TOP5 tohoto roku jsme se zaměřili na nejlepší slovenské hráče, kteří působí nebo působili v plzeňském dresu. Dnes se na prvním místě umístil útočník Marek Bakoš, dále ho následoval Róbert Jež, na třetím místě se umístil Tomáš Hájovský, poté Michal Ďuriš a Miloš Brezinský.

TOP1 Marek Bakoš klub: FC Viktoria Plzeň

Bakoš je bezesporu jeden z nejlepších slovenských hráčů, kteří ve Viktorii působili. Tento útočník, který je na hřišti nevýrazný a plní tzv. špinavou práci, ale dokáže skórovat, za každé situace, ale někdy dokáže zbytečně chybovat. Tento útočník prošel na Slovensku celou řadu klubů, Nitra Púchov a Ružomberok. Také od roku 2005 až do roku 2007 okusil ruskou nejvyšší soutěž v dresu Jaroslavl.  Na začátku roku 2009 se Bakoš zranil a musel vynechat i kvůli operaci celou jarní část Slovenské ligy. V druhé polovině roku 2009 si ho do Viktorky vyhlédl trenér Vrba, který vedl Púchov, za který Bakoš také hrál. První půl sezónu Bakoš moc nenastupoval, ale za to v druhé stále. V jarní soutěži vstřelil celkem šest branek a stal se kanonýrem týmu, Viktorka dlouho na takového útočníka čekala. Pro Bakoše to byla sezóna snů, šest branek za půl sezóny a vítěz ligového poháru. V letošní sezóně si zatím připsal celkem dvě trefy a společně s Janem Rezkem tvoří úspěšný útočný tandem. Mezi Bakošovi největší úspěchy na mezinárodní scéněpatří, když si v roce 2002 slovenský výběr do devatenácti let přivezl bronzové medaile z evropského šampionátu, který se konal v severském Norsku.


TOP2 Róbert Jež klub: MŠK Žilina

Jež v těchto dobách prožívá své největší úspěchy ve své dosavadní kariéře, přes Spartu se dostal jako kapitán ze slovenskou Žilinou do základní skupiny Ligy Mistrů. Sice si odnesl velký gólový příděl, ale radost z postupu do hlavní soutěže to vše přebila. Tento slovenský záložník, který si také připsal čtyři starty za reprezentaci Slovenska a vstřelil dva góly působil ve Viktorii dlouhých pět sezón. Na začátku nového tisíciletí přešel tento záložník ze slovenské Nitry. A za Viktorku odehrál necelou stovku zápasů a vstřelil celkem devět gólů.  V roce 2004 byl na hostování v tehdejší Marile Příbram, kde odehrál pouze pět zápasů a v roce 2005 definitivně odchází z české scény a vrací se zpět na Slovensko, přesněji do Žiliny, obléká zde dres číslo 12. Jež působí v Žilině dodnes, několik sezón ho také vedl dnešní kouč Viktorky Pavel Vrba, který se Žilinou vyhrál titul pro mistry slovenské ligy.


TOP3 Tomáš Hájovský klub: FC Hradec Králové

Skoro dvoumetrový obránce, který ve Viktorii působil sezónu a půl, napomohl svými výkony ke skvělým výsledkům Viktorky. Hájovský byl na testech již v letě roku 2008, ale kluby se nedohodly na smlouvě, a tak se mu vytoužený přestup z druholigového Sokolova vydařil o půl roku později. Knakalovo hostování se změnilo v přestup, místo něj se na západ Čech stěhoval právě Hájovský,který jistě oplývá bohatou kariérou. Začínal v Lehotě pod Vtáčníkem, poté se stěhoval do Dolných Vestenic. Také působil na ostrovech ve Skotském týmu Raithu. Po návratu ze zahraničního angažmá působil v Prachaticích, značnou část své kariéry strávil ve druholigovém Sokolově. Na začátku letošní sezóny se již Hájovský nevešel do sestavy Pavla Vrby, a tak se stěhoval do Hradce Králové, který je nováček ligy, kde bude Hájovský rok hostovat.


TOP4 Michal Ďuriš klub: FC Viktoria Plzeň

Mladý talent slovenského fotbalu, který se narodil v Uherském Hradišti, kde má také svojí rodinu. Již od svého útlého věku působil ve slovenské Bánské Bystrici, kde od roku 2005 co působí v prvním mužstvu tohoto celku odehrál, úctyhodných 72 zápasů a připsal si celkem osm branek. V létě roku 2010 zamířil na hostování, právě do Viktorie Plzeň. V rozhovoru pro nejmenovaný deník  řekl, že Viktorka je určitě krok dopředu. Tento útočník, nikdy nechyběl v žádném, z reprezentačních celků Slovenska. Jeho vzor je francouzský útočník Thierry  Henry.  Také si připsal start ve druhém předkole Evropské ligy v dresu Bánské Bystrice. V Plzni má na zádech číslo 5, sice zatím nenastupuje v základní jedenáctce, ale je jen otázka času, kdy se do ní definitivně propracuje. V zápase proti Mladé Boleslavi, který nakonec Viktorka prohrála těsně 4:3, nastřelil střídající Ďuriš břevno mladoboleslavské branky.


TOP5 Miloš Brezinský klub FC Viktoria Plzeň

Tento slovenský obránce za svou kariéru vystřídal celou řadu fotbalových celků jak v české republice, tak i na Slovensku. Jeho kariéra začala v Novém Městě nad Váhem, poté tři roky působil v Trenčíně. V létě roku 2002 přestoupil do Slovanu Liberec a začala jeho spanilá jízda po hostování, podzim strávil na Kladně, poté také půl roku v Rimavské Sobotě, poté si ho Liberec stáhl zpět, ale znovu v Liberci nevydržel dlouho, stěhoval se do mladé Boleslavy, kde strávil zatím nejlepší okamžiky své kariéry, kde ho vedl Dušan Uhrin mladší. Poté ještě strávil půl rok ve Spartě. V roce 2007 společně s Dušanem Uhrinem mladším odešel do Temešváru a v roce 2010 se vrátil zpět do Čech, kde si vychutnává skvělé okamžiky své kariéry, Viktorka po polovině soutěže vede ligu a může to dotáhnou i do vítězného konce. Ale i pro Brezinského jedno zklamání přišlo, v posledním ligovém zápase roku 2010 proti Bohemians zápas srovnal na 1:1, ale rozhodčí pochybil a gól neuznal. Při hře mu nechybí důraz, je také skvělý zakončovatel a výborný hlavičkář. 


Poslední komentáře
25.12.2010 21:17:38: Ján Mucha st. který chytal za Plzeň a nyní chytá za Prešov, moc zápasů za Viktorku neodehrál, za dva...
25.12.2010 20:26:02: Chybí mi tu Mucha. Asi nejlepší Slovák, který tu kdy hrál! :)