FC Viktoria Plzeň

Homepage

TOP11: sedm hráčů z Plzně neuvěřitelné!!!

V TOP11, kterou uvedl, Deník Sport figuruje sedm hráčů z plzeňské Viktorky, celá obrana Plzně: Limberský, Navrátil, Bystroň a Rajtoral. V záložních řadách figuruje trojice Viktoriánů: Kolář, Horváth a Petržela. Jak v útočných řadách a tak i v brance Plzeň svého zástupce nemá.

Pavel Horváth byl zvolen nejlepším hráčem podzimu. S celkovou, známkou 6,76. Hlavní strůjce plzeňského úspěchu v této jedenáctce není jediný hráč z Plzně, možná se někdo bude divit, Viktoriánů je tam celkem 7 (z celkových 11) v plzeňské historii nevídaný jev. TOP11 kterou uvedl Deník Sport, byla nominována tato obrana: Limberský, Navrátil, Bystroň a Rajtoral, říkáte si ta to je celá obrana Viktorky, nikde se nastala chyba?  ne, plzeňská obrana až na pár chyb pracovala celkem na jedničku a stála za úspěchem Plzně. V záložních řadách Figurují tři hráči z Plzně. Kolář, Horváth, Petržela, do enklávy plzeňských hráčů se vetřel liberecký Jiří Štajner.  V útočných řadách podobně jako v brance Plzeň svého zástupce neměla.  

František Rajtoral – 6,27

Krajní obránce, který má chuť si i zaútočit, dokáže připravit šanci spoluhráčům, ale také zakončit. Při standardních situací na branku soupeře je schopen usměrnit hlavou míč do branky, jako předvedl v Ostravě, kde Viktorka i jeho zásluhou vyhrála 2:0.


David Bystroň – 6,27

 Jeden z pilířů obrany. Nepostradatelný velikán, který dokáže zatopit soupeřovým útočníkům tvrdým skluzem nebo hlavičkou. Má opravdu tvrdý kořínek, o to se mohli plzeňští diváci přesvědčit v zápase proti Teplicím, když si o něj gólman Pavlík zlomil ruku a on ani nepípl. Je to tvrdý bijec v pokutovém území 


Jakub Navrátil – 5,94

Druhý stoper Viktorky. Tento fotbalista není na hřišti moc vidět spíše plní „špinavou práci“ odvrací míče v nebezpečných situacích a někdy Plzni zatopí zbytečnými chybami.


David Limberský – 5,94

Krajní obránce, který jako Rajtoral se nebojí si  i zaútočit. Limberský býval záložník, ale již ve Spartě a poté v Plzni začal, hrát na kraji obrany a vítečně, celkem si připsal 4. repre starty a byl jeden ze tří hráčů z Viktorky, kteří si zahráli přípravný zápas proti Dánsku.


Daniel Kolář – 6,33

Krajní záložník, který si připsal celkem 8. Branek což je na záložníka slušná bilance. Do hry přináší hlavně pohyb a dynamiku. Je to rychlostní typ, ale soubojů se nezdráhá a to se mu stalo osudným v zápase proti Příbrami, když v hlavičkovém souboji dostal do hlavy a odnesl to zlomeným nosem a otřesem mozku, poté jeden zápas vynechal a pár zápasů hrál ze speciální maskou, která mu chránila obličej.


Pavel Horváth – 6,76

Fotbalový mág a především kapitán, strůjce plzeňského úspěchu Tento ne moc rychlý, ale za to má skvělou kopací techniku a proto se staví k více jako polovině všech standardních situací. Tato velká osobnost nejen na hřišti, ale i v kabině, udržuje dobrou náladu mužstva. Vždy dokáže vymyslet žerty na své spoluhráče.


Milan Petržela – 6,50

Rychlonohý krajní záložník. Vždy se dokáže „prokličkovat“ až k brance soupeře, ale jako zakončení je podprůměrné, i když na podzim dal 5. branek, ale jeho neproměněných šancí je stále několikanásobek. Na podzim si připsal dva repre starty první proti Lichnštejnsku a druhý proti Dánsku.


Zbytek hráčů v TOP11: Jiří Štajner záložník – Bony Wilfried útočník, Hubník útočník

Kompletní pořadí najdete na www.isport.cz/kral

*Tato známka byla vypočítaná podle odehraných zápasů (10 nejvíc 1 nejmíň)

Žádné komentáře