FC Viktoria Plzeň

Homepage

Tipsport Fotbalista roku: Plzeň, Plzeň a Plzeň

Celkem tři cenné trofeje jsi, odnesli zástupci Plzeňského fotbalu ze Stavovského divadla. První Pavel Vrba, kouč roku, další trofej jsi odnesl Pavel Horváth, který byl svolen osobností roku a s trochou nadsázky jsi odnesl třetí a tu nejcennější trofej Petr Čech odchovanec Plzeňského fotbalu.


7. února 2011 se konal ve Stavovském divadle galavečer ankety Tipsport Fotbalista roku a plzeňská Viktorka měla velké zastoupení. Trenéra Pavla Vrbu, který bojoval o trofej trenéra roku poté Pavla Horvátha, který byl po polovině ankety fotbalista roku na pěkném čtvrtém místě, na prvním místě Byl prozatím plzeňský rodák ve službách Londýnské Chelsea brankář Petr Čech, druhý Tomáš Rosický a před Horváthem byl ještě obránce Atlética Madrid Tomáš Ujfaluši.

Tohoto slavné fotbalové ankety se také účastnili vicemistři světa z Chile 1962, poté také mistři Evropy z roku 1976 a více mistři Evropy z roku 1996.

Prvním úspěchem Plzeňských barev ve Stavovském divadle ocenění trenér roku, který získal Pavel Vrba, který trofej převzal z rukou Rostislava Václavíčka a konkurence byla vysokán a paty mu šlapal kouč Olomouce Zdeněk Psotka a úspěšný kouč Jakub Dovalil. A jak se nechal Vrba slyšet, klidně byl, vyměnil ocenění trenér roku za titul s Viktorií, to značí o velké oddanosti tohoto muže vyhrát s Viktorkou titul.

Plzeňské ocenění číslo dva: do kategorie osobnosti ligy byl nominovaný Pavel Horváth, adeptem na konečné vítězství by právě Horváth poté útočník Slovanu Liberec Jiří Štajner a obránce Sparty Praha Tomáš Řepka, nakonec ze získané trofeje radoval právě Pavel Horváth, který za sebou, nechal všechny nominované.

Sice Petr Čech nyní hraje za londýnskou Chelsea, ale v Plzni se učil první fotbalové krůčky. Již po třetí za sebou získal tento cenný primát a shází mu už jen jeden na vyrovnání pětičetné sbírky také skvělého gólmana Iva Viktora. Čech vyhrál s přehledem a nechal za sebou druhého Tomáše Rosického a třetího Tomáše Ujfalušiho. Pavel Horváth si o dvě příčky pohoršil a skončil na konečném šestém místě, jako jediný hráč České ligy, se probojoval do užší desítky.

Ostatní výsledky večera:
Žádné komentáře