FC Viktoria Plzeň

Homepage

Těžší už to nebude, Viktoriáni zavítají na Camp Nou!

Viktoriáni sehrají ve středu zápas století, to když se utkají proti nejlepšímu celku světa FC Barcelona na slavném svatostánku Camp Nou, kam se vejde skoro sto tisíc diváků.

Viktoriáni ve středu 19. října 2011 sehrají největší zápas za svojí stoletou existenci, zavítají totiž na slavný barcelonský Camp Nou. Sehrají zápas s celkem, který nemá ve své zemi a co by na světě konkurenci. Kde je Barcelona tak se hraje jen o druhé místo. Katalánský tým vedení Josepem Guardiolou je také poslední vítězem nejprestižnější klubové pohárové soutěže na světě, tedy Ligy mistrů, obhájce skoro všech Evropských trofejí a také domácích.

Česká popelka, to je dnes naše milovaná Viktorka u všech věhlasných celků Evropy. Ještě před pár lety spíše podprůměrný celek ze západních Čech se během pár let vypracoval tak že si zahraje proti nejlepším celkům světa a jedním mužstvem z jiné planety a to je FC Barcelona. Barcelona má nabušenou ale opravdu nabušenou soupisku skvělými hráči od z hora dolů. Nejvíce vyčnívá supertalent a nejlepší fotbalista planety Leo Messi dále Víctor Valdes, Daniel Alves, Gerard Piqué  Francesc Fàbregas, Carles Puyol, Xavi, to je jen malí výčet hvězd.

Hvězda všech hvězd Leo Messi.

Historie katalánského celku je pestrá a pyšní se desítkami věhlasných titulů, dvacetjedna titulů z nejvyšší Španělské soutěže, pětadvacetkrát nenašel přemožitele v národním poháru a v Superpoháru dokázal zvítězit desetkrát. Pohár všech poháru dokázal získat čtyřikrát a to když dokázal zvítězit v novodobé podobně Ligy Mistrů. Stejný počet pohárů si připsal v starém modelu nynější Ligy mistrů a to v Pohár vítězů pohárů. Čtyřikrát získal evropský Superpohár jednou ovládl MS klubů a třikrát dokázal zvítězit v poháru veletržních měst. Až se z tohoto výčtu trofejí točí hlava, jsou to opravdu neuvěřitelná čísla.

Viktoriáni ve středečním duelu s obrem nemají co ztratit můžou jen překvapit i když ta šance na překvapení a uhrají bodů či bodu je opravdu malá přesto žije, i Barcelona má svoje dny a může se stát cokoliv více prozradí samotný duel, i když Barcelonu trápí drobná zranění některých opor jako je Piqué, který je mimo hru na dva týdny a zápas jisto jistě nestihne, do zápasu už by měl ale zasáhnout uzdravený Iniesta. Zranění neminula ani tábor Viktoriánů otřes mozku utrpěl v reprezentačním zápase Pilař a zdravotní patálie také má Jiráček, který má životní formu oba tito hráči by měli být ale na zápas fit.

Trenér Barcelony Josep Guardiola.

Španělští reprezentanti ve službách Barcelony to není nic nového pro dvojici Viktoriánů, Jiráček, Kolář oba tito hráči nastoupili v kvalifikačnímu utkání o ME2012 a hráči z Barcelony se to tam jen hemžilo. Na koho si dát pozor, tak to je velmi těžká otázka, ale Vás napadne Leo Messi ano je tomu tak, ale Viktoriáni si musejí dát pozor na celý mančaft.

Stadion to je kapitola sama o sobě skvělí Camp Nou ze skvělými fanoušky domácích, vejde se jich tam skoro sto tisíc a tato kulisa je opravdu k nezaplacení.

Camp Nou.

Co popřát Viktoriánům? Ať se jim ve středečním utkání daří a uhrají slušný výsledek, svoje hrdiny do boje požene znovu necelých pět tisíc fanoušků, tří přicestují ze západních Čech až do katalánské metropole.

Jedna malá zajímavost kurz na vítězství Viktorky je 27 ku 1 a na vítězství Barcelony je to 1,05 ku 1 i to naznačuje že Barcelona je mega favorit. Ještě tu máme jednu zajímavost záložník Sylvestre Ludovic v roce 2008 půl roku hostoval ve Viktorii Plzeň z pražské Sparty, která ho do Česka přivedla právě z Barcelony.

Žádné komentáře