FC Viktoria Plzeň

Homepage

Tak už to tady je, jedem do Itálie. Viktoriáni zavítají na San Siro!

Jak se zpívá v jedné známé České písničce o fotbale, se stalo skutečností.Viktoriáni dnes v ranních hodinách odcestovali do Itálie kde se utkají ve druhém zápase Ligy mistrů s AC Milán.

Všechny celky ve skupině H mají po jednom bodu a tak jsou zatím kroky srovnané  a mají stejnou šanci na postup do závěrečných bojů o prestižní trofej, ale nebudeme předbíhat. Viktoriáni v nejsilnější sestavě a čtyřmi reprezentanty, které trenér reprezentace povolal také na kvalifikační zápas proti Španělsku a Litvě, odletěli s pražského Ruzyňského letiště, do nepříliš vzdáleného Milána.

Viktoriáni před odletem.

Milán teď může světu připadat jako taková malá hromádka neštěstí, na co šáhne to se mu zatím moc nedaří v lize je až dvanáctý a ze čtyř zápasů má na jeho poměry pouhopouhých pět bodu. Další neduh který trápí milánské fotbalisty zranění, do zítřejšího zápasu nenastoupí skvělý útočník Pato ani jeden z nejdražších fotbalistů světa Robihno, Kevin-Prince Boateng, Gennaro Gattuso, Massimo Ambrosini, Daniele Bonera, Luca Antonini a Mathieu Flamini otazník také visí nad Gattusem, ale jeden hráč se přeci jen uzdravil a do zítřejšího zápasu může nestoupit je švédský útočník Zlatan Ibrahimovič.

Viktoriáni odehrají zápas na legendárním San Siru, kde AC hraje všechny svoje domácí zápasy, o tento stadion se „dělí“ s městským rivalem Interem, který upřednostňuje název Stadio Giuseppe Meazza. Tento na České podmínky a pověry monumentální stánek má kapacitu něco lehce přes osmdesát tisíc sedících diváků. Pokud zítra bude vyprodáno mají se fotbalisté v čele s kapitánem Pavlem Horváthem na co těšit.

Na tomto stadionu se Viktoriáni utkají s AC.

Na začátku října bude Zlatanu Ibrahimovičovi třicet, ale věk to je jen obyčejné číslo, které neubírá na jeho fotbalovém umu a že ho je opravdu hodně. Hráč protřelí Itálií, kde hrál za Juventus, Inter v tomto celku zažil nejlepší okamžiky kariéry a přes Barcelonu se dostal až do AC. Odchovanec švédského Malmö, přestoupil jako mladík do Ajaxu, tam získal dva tituly. Poté se již stěhoval do Itálie, kde hraje od roku 2004 kromě jedné sezóny to si zahrál za Barcelonu, kde se nechytil a byl poslán na hostování do AC, které se poté změnilo v přestup.

Na tohoto hráče si musejí obranné řady Viktorie dát veliký pozor (Zlatan Ibrahimovič).

Středeční zápas bude řídit neměcký rozhodčí Florian Meyer, otřelý čtyřicetiletý arbiter má za sebou spoustu zápasů v Lize mistrů a také již jedno odpískané finále v roce 2007 ve které shodou okolností byl právě AC Milán. První zápas v nejvyšší německé fotbalové soutěži rozhodcoval již v roce 1998.

Co jiného si přát než vítězství našich hrdinů v Itálii a začít tak další neskutečný sen…

Žádné komentáře