FC Viktoria Plzeň

Homepage

Startuje cesta za obhajobou, Viktoriáni přivítají Liberec!

Viktoriáni úvodním zápasem s Libercem ve Štruncových sadech skočí rovnýma nohama do úvodního kola nového ročníku Gambrinus ligy.

Je to tady! Startuje další ligový ročník, obhájci titulu Viktoria Plzeň se v prvním kole představí ve Štruncových sadech, kde vyzvou Severočeský celek Slovan Liberec. Slovan to je tým, proti kterému Viktoriáni na své půdě neumějí hrát, naposledy zvítězili ve Štruncových sadech v roce 1991 2:0. Poslední ligový souboj se uskutečnil v předehrávce jarní části tedy v 16. Kole a Viktoriáni v tomto zápase se dělili body za remízu 1:1. Slovan po nepovedené sezóně, kdy skončil na sedmém místě, v týmu po sezóně skončil trenér Petr Rada a na jeho místo se přesunul z Českých Budějovic, shodou okolností bývalí hrát a trenér Viktorky Jaroslav Šilhavý. Do týmu se také vrátil Borek Dočkal a útočník Jan Blažek, mladí perspektivní hráči strávili minulou sezónu na hostování v zahraničních klubech.

Před Viktorií stojí první výzva, porazit doma Liberec a připsat si první tři body v nové sezóně, protože o titulu, může rozhodnout klidně i první hrací měsíc tedy srpen. Zápas začíná ve Štruncových sadech v 17:30 za asistence kamer Českého sportovního kanálu ČT4.

Žádné komentáře