FC Viktoria Plzeň

Homepage

ROZHOVOR: Brankář, který už nevěřil se vrátil ve velkém stylu

EXKLUZIVNÍ rozhovor s domácím brankářem Romanem Pavlíkem.

EXKLUZIVNÍ rozhovor jen pro naše webové stránky poskytl brankář Roman Pavlík. Gólman, který nedoufal, že si zachytá první ligu a jak přiznal, spíše se chystal do práce. Do Viktorky přišel na sklonku srpna společně s útočníkem Michalem Ďurišem a prožil tady neskutečný rok své kariéry, na který už asi nikdy nezapomene. Západočeši sáhli po Pavlíkovi z jednoho důvodu, zranila se dosavadní jednička týmu Martin Ticháček a vedení muselo řešit nepříjemnou situaci, kterou nakonec vyřešili příchodem Pavlíka z Kladna, to spadlo do druhé ligy a i tam to nebyla žádná sláva. Gólman, který se spíše snažil týmy v lize zachraňovat se najednou ocitl v úplně jiné situaci. Viktorce se začalo dařit, válcovala jednoho soupeře za druhým a s tím samozřejmě vzrůstala forma i Pavlíka a i když ho ke konci kalendářního roku 2010 zastihlo nepříjemné zranění,zlomenina ruky dokázal se na jaře vrátit zpět a vychytat Viktoriánům jejich první historický titul. Nyní má tento třicetipěti letý strážce branky znovu zdravotní patálie s prstem, který má v sádře a nemůže zatím zasáhnout do přípravy.

Čekal jste to, že si ještě někdy zahrajete první ligu?
No spíš jsem to nečekal, protože prakticky jsme s Kladnem spadli do druhý ligy a spíš jsem se chystal do práce než abych doufal v to,že si zahraju první ligu.
Rozmýšlel jste se dlouho, když přišla nabídka Plzně?
Ne, prakticky v pondělí mi volali jestli bych neměl zájem, že se zranil Martin Ticháček. A ve středu už jsem tady byl, takže nebyl ani čas dlouho se rozmýšlet a určitě jsem rád, že jsem tady.
Určitě sladký návrat do ligy?
No určitě, první místo, hned zápas na Spartě, ještě k tomu výhra,takže super. Ještě, že to dopadlo, jak to dopadlo, paráda.
Kdy jste začal věřit, že Plzeň titul získá?
No určitě věřit. Média psaly, teď už to má Plzeň jasný a pak jsme remizovali a pak psali, že Plzeň klopýtla. Věřit nevěřit, prostě jsme jeli zápas od zápasu a dojeli jsme až do cíle.
Jaké byly Vaše první myšlenky po zápase s Baníkem, který jste porazili a stali jste se mistry?
Tyjo, to vůbec nevim, slzy a hrozný štěstí, úleva, že jsme to dokázali.
Určitě budete jednička pro příští sezónu, těšíte se na Ligu mistrů, pro Vás to bude určitě krok vpřed?
Určitě se na to těším, těší se na to všichni, teď se zkomplikovalo s tím prstem, ale udělám všechno proto, abych se vrátil.

 

 

Žádné komentáře