FC Viktoria Plzeň

Homepage

Přestupy: kdo (možná) přijde

Druhý díl rubriky se zaobírá případnými příchody do řad Viktorie Plzeň. Nejblíže má zatím do Viktorky olomoucký záložník Tomáš Hořava.

Viktorka to nebudou jen odchody, ale doufejme, že také nějaké ty adekvátní případné náhrady. Viktorka ta nemá žádné hubené prasátko, ale pořádně nabité prase penězi. Žádné šetření nejspíš nebude. Západočeský celek má v hledáčku docela zkušené mladé hráče.

První v pořadí je asi případná náhrada za Petra Jiráčka Tomáš Hořava. Mladičký záložník, který odmítl pražskou Spartu a případnému přestupu na Plzně by se vůbec nebránil, jak přiznal.

Tomáš Hořava

Datum narození 29. květen 1988 (23 let)

Výška 1,79 m

Odchovanec drnovického fotbalu se výrazně proslavil až v olomoucké Sigmě. Do tohoto celku přišel v roce 2004 a v první lize stihl odehrát zatím rovných devadesát zápasů. To že na tak mladého hráče úctyhodné. Letos na turnaji hráčů do jednadvaceti let získal s českým reprezentačním výběrem stříbrnou medaili. V poslední kategorii mládežnické reprezentace odehrál třináct zápasů.

Proč zrovna Hořava na místo Jiráčka? Typově jsou to podobní hráči s velkým potenciálem do budoucna a co je hlavní, tento mladíček ze Sigmy má na svůj věk mnoho zkušeností, které by mohl uplatnit v Plzni. Je tu ale jeden velký problém. Olomouci bylo za údajnou korupci odečteno devět bodů a nyní se jí v lize moc nedaří a topí se v sestupovém bahně. Ztráta Hořavy by znamenala pro tento klub velkou citelnou ztrátu.

Jedna věc je jistá, pokud Jiráček opravdu podepíše smlouvu s Wolfsburgem, Hořava se mílovým krokem přiblíží kabině loňského mistra.

Tomáš Hořava (vpravo)

Hořava to o tom se mluví nejvíce ohledně příchodu do Plzně. Dále se objevili spekulace a přestupu Chramosty a jeho parťáka Procházky, který je odchovanec plzeňského fotbalu. Vedení Viktorie ale tyto informace dementovalo.

Dalším možným přírůstkem by mohla být letošní útočná kometa Tomáš Wágner z Příbrami je mu pouhých 21 let. V letošním ročníku Gambrinus ligy si připsal na svoje bedra již sedm gólových zářezů. Pokud žádný útočník neodejde, přijde mi tento nákup jako docela zbytečný. Jelikož Viktorka má již teď přetlak v útoku a příchodem Wágnera by se ještě zvětšil.

Jen tak letem světem internetem proběhla neověřená zpráva také o zájmu obránce Ankaragüce Jana Rajnocha. O kterého má zájem také pražská Slávie.

Žádné komentáře