FC Viktoria Plzeň

Homepage

Přestupy: kdo (možná) odejde

Je tu zimní pauza a nyní se bude převážně řešit, kdo klub posílit případně opustí. V Prvním díle budeme řešit ODCHODY.

Viktoriáni prožili velmi úspěšný rok, zisk titulu poté zisk Superpoháru a následně to nejdůležitější. Perfektní jízda v Lize mistrů. Stoupala prestiž týmu a hlavně hráčů. Někteří byli dokonce nominovaní do reprezentace, které nakonec pomohli na EURO 2012. S tímto úspěchem se dá očekávat, že po hráčích samozřejmě poroste zájem v zahraničí a to se také stalo.

Fotbalista, který před půl rokem stál 200 tisíc Euro dnes stojí mnohonásobně více a prahnou po něm kluby ze špičkových týmů na celém starém kontinentě. Názorný příkladem je Petr Jiráček před dvěma lety to byl průměrný hráč v českých luzích a hájích, místo v základní sestavě neměl jisté a střídal na posledních dvacet minut. Nyní? Je to hráč, který disponuje se skvělou kondicí a tahem na branku. Kdo by to do něj před pár měsíci řekl.

Nyní si postupně probereme případné odchody z kádru Viktorky

Petr Jiráček

Datum narození 2. března 1986 (25 let)

Místo narození Tuchořice, Československo

Výška 180 cm

Přezdívka Čip, Jiras

Je mu pětadvacet a za posledních pár měsíců v sobě probudil dravce, který v něm dřímal několik let. Často nám připomíná Pavla Nedvěda a měl o něj zájem také Juventus Turín. Dařilo se mu jak v dresu Plzně tak i reprezentace. Nestoupil k pěti zápasů a v tom posledním rozhodujícím proti Černé Hoře pár minut před koncem rozhodl gólem o vítězství a postupu na EURO. V dresu Viktory odehrál celkem kulatých sto zápasů.

Nyní je Petr na testech v německém Wolfsburgu. Pokud uspěje což je dost možné protože Čip jak se mu přezdívá, disponuje skvělou fyzickou kondicí. Může v tomto německém celku podepsat smlouvu a Plzni by do její dost nabité kasičky přiteklo odhadem něco kolem 125 milionů korun. "Pokud Jiráček řekne, že chce za těchto podmínek chtít, pustíme ho." Uvedl majitel plzeňské Viktorky Tomáš Paclík. Možná poslední zápas v dresu Západočechů  ani Jiráček nedohrál jelikož v duelu proti AC si poranil kotník.

Foto z památného gólu do sítě pražské Sparty.

Václav Pilař

Datum narození 13. října 1988

Místo narození Chlumec nad Cidlinou, Československo

Výška 1,70 m

Přezdívka Pilka, Český Messi

Český Messi přišel do Viktorky letos v létě na roční hostování s následnou opcí. Ze začátku sezóny Pilař seděl na lavičce. Trenér Vrba mu dal šanci se ukázat a on se ukázal ve velkém stylu. Tento malý fotbalista proháněl svoje protihráče v Gambrinus lize i na Evropské scéně a jediným možným efektem jak ho zastavil, bylo faulovat. Obejít dva nebo tři hráče to pro kmenového hráče Hradce Králové nebyl problém.

Před zápasem 15. kola proti Příbrami se roztočil velký kolotoč okolo tohoto hráče. Pilař podepsal s německým Wolfsburgem psali nejedny noviny po celé České republice. Pilař ani nenastoupil v zápase proti již zmiňované Příbrami. A další faktor, Vrba vyřadil Pilaře z kárdu což následně vedení Viktorky dementovalo. Václav se následně objevil v posledních dvou zápasech proti Bohemians 1905 a AC Milán. O pár dní později se prokázalo že Pilař žádnou smlouvu ve Wofsburgu nepodepsal.

Pavel Vrba

Datum narození 6. prosinec 1963 (48 let)

Místo narození Přerov, Československo

Pavel Vrba a plzeňská Viktorka to prostě neodmyslitelně patří k sobě. Přišel v říjnu roku 2008 po dovolaném kouči Šilhavém. Za ty tři roky dokázal obrovské kousky. Sezónu na to dokázal z týmem získat Národní pohár s názvem Ondrášovka cup. Po skoro čtyřiceti letech Evropa zase v Plzni. Vrbu začali všichni milovat. Kdyby věděli co se mu povede za rok tak by ho snad ulíbali k smrti. Zisk titulu, Vrba je hrdina následný postup do Ligy mistrů Vrba je bůh. Plzeň by byla bez něj poloviční.

Může se stát, ale vše o Vrbu hned po zisku mistrovského titulu oslovili arabští šejkové jako elegán odmítl a zůstal v Plzni u rozdělané práce a vyplatilo se. Již nějakou chvíli víme že o tohoto skvělého kouče má zájem pražská Slávie. Nyní docela čerstvá novinka je že o Vrbu má zájem Slovenská reprezentace, kterou by mohl trénovat. Pozor je tu jisté nebezpečí Vrba již na Slovensku trénoval Žilinu a dovedl jí také i titulu.

To jsou zatím tři důležití muži Viktorky, kteří by mohli klub opustit. Vše záleží jen na nich a na podmínkách, které jim poskytne do budoucna Viktorka nebo pro nás v horším případě nový zaměstnavatel.


Žádné komentáře