FC Viktoria Plzeň

Homepage

Poháry i na jaře? Porazit BATE!

Před Viktoriány stojí důležitý zápas proti běloruskému BATE Borisov. Zápas je důležitý v tom, že se hraje o případný postup do jarních bojů v Evropské lize. Zápas v Minsku začíná v neobvyklých 19:00.

Viktoriány dnes čeká nejdůležitější zápas v letošním ročníku Ligy mistrů. Hraje totiž o postup do šestnáctifinále Evropy ligy, do které by postoupila z případného třetího místa. Jedinou překážkou je dnes porazit běloruského rivala BATE Borisov, který má na svém kontě 2 body tedy o bod více než Viktoriáni. Celá družina kolem Pavla Vrby odletěla včera v pozdních odpoledních hodinách od běloruské metropole Minsk, kde hraje Borisov své domácí zápasy Ligy mistrů.

První utkání v Lize mistrů v plzeňské historii se hrálo 13. 9. 2011 právě proti nejlepšímu celku z Běloruska BATE Borisov. Oba celky se rozešli smírně 1:1. Viktoriány poslal do vedení před koncem prvního poločasu Marek Bakoš Borisovu zařídil gól Bressan. 

Roman Pavlík (vlevo) a Milan Petržela (vpravo) na Ruzyňském Letišti před odletem.

Vítězsví = postup

Borisov má o bod více a zařídil klidný postup do Evropské ligy, to znamená dnes porazit Borisov a mít po pěti zápasech na kontě čtyři body a být na třetí příčce. Borisov se v posledním šestém utkání střetne na Camp Nou s Barcelonou a nikdo moc nepočítá že by BATE dokázalo zvítězit.

Remíza= v posledním zápase získat body s Milánem a spoléhat se na Barcu

Pokud se oba celky dnes rozejdou smírně a každý si připíše na své konto jeden bod, nic se celkem nezmění. Borisov bude mít o bod více a Viktoriáni budou muset bodovat v posledním zápase doma proti Milánu. Remíza proti italskému velkoklubu by znamenala spoléhat se na spolehlivou Barcu, že porazí doma BATE o více jak čtyři branky. Případná výhra proti Milánu by znovu přinesla postup.

Porážka= konec nadějí…

Případná dnešní prohra, by bohužel znamenala konec v pohárové Evropě. I kdyby Viktoriáni zvítězili v posledním zápase doma proti Milánu, byl by stejně konec, jelikož by měl Borisov pět bodů a Viktoriáni jen čtyři.

Viktoriáni na tiskové konferenci v Minsku.

Tíha je na všech hráčích

Viktoriáni můžou ohromně získat a znovu si zvýšit svojí prestiž v celé Evropě, to když dnes zvítězí. Pokud ale připustíme i ten černější scénář můžou také obrovsky ztratit. Jak jste si mohli přečíst prohra by znamenala konec v pohárově Evropě. Doufejme, že se tak nestane…

BATE má stejný problém jako Viktorka

Stejně jako BATE tak i Viktorka musí svoje domácí zápasy v Lize mistrů odehrát mimo svůj domovský stadion. Borisov musí hrát v hlavní městě Misku, na stadionu Dynama Stadium, který má kapacitu skoro 37 tisíc diváků.

Viktoriáni v Minsku také již trénovali.

Po příletu do Běloruska si poté Viktoriáni zatrénovali na stadionu, kde se dnes bude hrát a celý se na dnešní zápas velmi těší a jak uvedli žádnou nervozitu si nepřipouštějí, chtějí podat co nejlepší výkon a přivést zpět na západ Čech tři body. Také se změnil čas výkopu utkání místo v obvyklých 20:45 zápas začíná již v 19:00 hodin SEČ.

Žádné komentáře