FC Viktoria Plzeň

Homepage

Mladý Božić na testech, Ticháček bude hostovat na Žižkově!

Mladý obránce Tomislav Božić je na testech loňského mistra ligy Viktorie Plzeň. Naopak kádr opouští gólman Martin Ticháček, který bude půl sezóny hostovat v žižkovské Viktorce.

Viktoriáni stále hledají případnou náhradu za Davida Bystroně. V plzni je na testech čtyřiadvacetiletý chorvatský obránce Tomislav Božić.

Božić se narodil v městě Požega. Svojí profesionální kariéru začal v roce 2005 za tým NK Kamen Ingrad nastoupil celkem pětatřicetkrát. Božić s týmu odešel těsně před jeho zánikem v roce 2008. Poté odešel do bosenského celku NK Široki Brijeg kde působil dva roky a vrátil se zpět do rodného Chorvatska. V roce 2009 nastupoval za druholigový celek HNK Suhopolje kde si připsal 24 startů a čtyři branky. Následně strávil jednu sezónu v HNK Cibalia Vinkovci. Nyní působí tento talentovaný obránce. Naposled působil v týmu HNK Cibalia Vinkovci, který minulou sezónu ovládl druhou Chorvatskou ligu.

Božić (vlevo) byl také na testech v pražské Slávii...

Božić je na svůj věk otřelý fotbalový harcovník, který si připsal několik startů za mládežnické reprezentační výběry. Za reprezentaci do 19 let dva starty do 20 let čtyři a do 21 let pouhopouhý jeden. Nyní usiluje o svoje angažmá na západě Čech až později se rozhodne jestli zůstane nebo ne.

Druhým hráčem, který odešel je gólman Martin Ticháček, ten zamířil na půl roční hostování do prvoligové Viktorie Žižkov. Martin skoro celou fotbalovou kariéru zasvětil Viktorii. V týmu je od roku 1994 a kromě jednoho roku to hostoval ve třetiligových Karových Varech.  V první lize odchytal 26 zápasů. Žižkov řešil svízelnou situaci, to když odešla jasná jednička Vaclík a tak se tento klub rozhodl angažovat právě Ticháčka…  

Žádné komentáře