FC Viktoria Plzeň

Homepage

Martin Fillo „touží po Viktorii“

Staří dobří holuby se vracejí a to platí dvojnásob o čtyřiadvacetiletém záložníkovy Martinu Fillovy, který by, chtěl znovu nastupovat v dresu Viktorky a také se vrátil do reprezentačního dresu, který zatím oblékl jednou. Viktorka již jedná s norským Vikingem, kde právě Martin Fillo, působí.

Ano je to tak, Martin Fillo, čtyřiadvacetiletý odchovanec právě plzeňské Viktorky by se rád vrátil zpět do západočeské metropole, kde strávil své nejlepší okamžiky kariéry, když na začátku roku 2008 odcházel Fillo do norského Vikingu Stavanger za více jak padesát miliónů korun, měl tento norský tým pohárové ambice. Ale někde se stala chyba, Viking podobně jako Slávie, upadli v herní krizi a zatím z ní nebylo návrtu. I když Norský celek je na tom o trochu lépe než trápící se Slavie. Minulou sezónu Viking, po polovině soutěže vedl, ale v druhé totálně vyhořel a skončil nakonec šestý. Fillo, se také porval se svým spoluhráčem na hřišti a musel jít dokonce na operaci. Fillo, by měl zájem hrát znovu za svůj milovaný tým. Chtěl by na pomoc k prvnímu historickému titulu Viktorky. Vše je zatím v jednání, tomuto záložníkovy končí smlouva v Norsku až za dva roky. A proto se plzeňský fanoušek se doví za začátku nového kalendářního roku, jestli Fillo, nastoupí v dresu Viktorky nebo ne.

Rozhovor, který Martin poskytl pro server: idnes.cz


Při nedělním plzeňském halovém turnaji Christmas time jste odehrál jediný zápas a odstoupil kvůli zranění. Jak noha vypadá?

Zaplaťpánbůh dobře. Trochu mi píchlo ve svalu a radši jsem už dál nepokračoval. Šel jsem domů a ledoval si to. Dneska (pondělí, pozn. aut.), už to je dobré. Nechtěl jsem nic riskovat, kdybych se na halovém turnaji během volna zranil, v Norsku by mě asi vykostili (smích).

V Plzni se proslýchá, že byste mohl na jaře obléknout opět dres Viktorie. Co je na tom pravdy?

Pravda je, že se o tom jedná. Já mám ale ve Vikingu ještě dva roky smlouvu, takže by mě Viking musel pustit.

Chtěl byste se vrátit do Plzně?

Chtěl. Do Viktorky bych se vrátil moc rád. Hraje výborný fotbal, bude bojovat o titul. Rád bych jí pomohl. Bylo by skvělé hrát o nejvyšší příčky a také být zase vidět. I kvůli reprezentaci.

Když jste do Vikingu odcházel, mluvilo se o jeho ambicích hrát také evropské poháry. Zatím se to ale nepovedlo. Na čem to ztroskotalo letos?

Letos jsme skončili devátí (norská liga se hraje systémem jaro - podzim a už tedy skončila, pozn. aut.), zase daleko za očekáváním. Přitom přišel nový trenér, vytvořil se nový tým a čekali jsme víc. Proč to nevyšlo... byli jsme dlouho v první polovině tabulky, ale nezvládli jsme konec. Trápila nás zranění, ale na to se nemůžeme vymlouvat.

Zraněný jste byl i vy, stál jste půlku sezony.

To bylo nepříjemné. Zranil jsem si koleno těsně před začátkem soutěže (Fillo se popral se spoluhráčem na tréninku, ten na něj upadl a výsledkem byla operace menisku a vazů) a prvních patnáct kol jsem nemohl hrát. V druhých patnácti zápasech jsem dal na pravém křídle pět gólů a cítil jsem se dobře, podle mého jsme hráli i docela dobrý fotbal. Ale nebylo to nic platné.

Jak prožíváte volno a Vánoce?

Hodně jsme po sezoně s přítelkyní cestovali, byli jsme v New Yorku a Miami. Od 22. prosince jsme doma v Plzni, Vánoce jsem trávil s rodinou. Toho si vážím, vždyť celý rok jsem pryč. Dlouho tady ale nepobudu, už 29. 12. odlétáme do Londýna, kde oslavíme Silvestra. Dostal jsem to jako dárek od přítelkyně.

Kdy začíná Stavanger přípravu?

o Stavangeru odlétám 3. ledna, příprava začíná čtvrtého. Máme v ní i soustředění ve Španělsku, na stejném místě jako jede Viktorka, jen o 14 dnů později. Je to škoda, bylo by pěkné zahrát si s Vikingem proti Viktorce, nebo s Viktorkou proti Vikingu (úsměv). Soutěž pak v Norsku začíná až na přelomu února a března.

Vy ale ještě nevíte, jakou soutěž budete na jaře hrát.

Uvidíme. Rád bych do Plzně, ale kdyby to nevyšlo, nebude to tragédie. Jako Plzeňák bych ale hrozně rád byl u historického boje o titul.

VIDEO:

Žádné komentáře