FC Viktoria Plzeň

Homepage

LOS: Viktoriáni se utkají v LM se špičkou Evropy!

Dnešní monacký los přisoudil Viktoriánům tři týmy do základní skupiny Ligy mistrů. Barcelona, AC Milán a Bate Borisov. Teď bude jen na hráčích, aby se poprali o postup…

Ano a je tu další fantazie! Dnešní los základní skupiny Ligy mistrů z Monaka. Los přisoudil Viktoriánům celky pár ekselánc. Týmy, které v Evropě vždy budí strach, možná až na celek z Běloruska. Prvním celkem je tým, který na světě nemá konkurenci, znalí už možná ví, že se jedná o Španělskou Barcelonu, kde hrají ty největší hvězdy, v čele s bohémem Lionelem Messim. Další tým je italský velko klub AC Milán a třetím v pořadí je běloruský Bate Borisov.

Nyní si důkladně probereme všechny týmy.

FC Barcelona (19. října Barcelona/ 1. listopadu Praha)

Celek světové třídy, v čele s Josepem Guardiolou a s hráči světové třídy Lionelem Messim, Davidem Villo Xavim a Puyolem to je jen malí výčet hvězd, protože tento celek je napěchovaný hvězdami, to kdybychom  měli všechny vypsat,tak to bude na hodně dlouhou dobu.

Viktoriáni se utkají v letošním ročníku Ligy mistrů   s obhájcem této soutěže, to když minulou sezónu dokázal katalánský velko klub porazit Manchester United a počtvrté od roku 1992 kdy se začal hrát nový model této soutěže dokázal zvítězit. Každého uchvátí i skvělá bilance v ligové soutěži, dvacetjedna titulů také úchvatné číslo, když ve Španělsku jsou takové týmy jako je Real Madrid nebo Valencie. Světoznámý Španělský národní pohár Copa del Rey celkem  dvacet pět prvenství, Ligu mistrů jsme již zmiňovali ovládla celkem čtyřikrát a toto samé číslo má i v kolonce úspěchů v Evropském Superpoháru.

Dost bylo úspěchů a nyní se budeme soustředit na super hvězdy. Celkem osm hráčů, kteří si v roce 2010 přivezli zlatou medaili z Jihoafrické republiky, tento šampionát ovládlo Španělsko s velkou bravurou. Jeden hráč přesto vyčnívá, Lionem Messi, dvakrát po sobě nejlepší hráč celé planety. Tento mladý dynamický hráč zatím odehrál za Barcelonu 177 zápasů a připsal si na svoje konto 117 gólů, to je opravdu neuvěřitelné číslo.


Jistě pro Viktoriány bude neuvěřitelný zážitek hrát proti tomuto celku, ale taká hrát na věhlasném Nou Camp, jehož kapacita činní 99, 354 tisíc diváků, kteří vytvoří skvělou atmosféru na každém zápase.


AC Milán (28. září Milán/6. prosince Praha)

Letošní mistr Itálie nechal za sebou i velkého rivala Inter Milán. Tradiční Italský velko klub, který každý rok hraje o ty nejvyšší příčky jak ve své lize, tak i v Evropských pohárech. Celek vedený Massimilianem Allegrim letos získal po dlouhých sedmi letech   Italský titul.

Mezi největší hvězdy bezesporu patří Ibrahimovič, Pato, Robihno, Prince Boateng to byl jen znovu malý výčet těch největších hvězd Milána. Sérii A jak se nazývá tamní nejvyšší soutěž ovládli v historii zatím 18krát, nadále dokázali 5krát získat národní pohár. Teď pozor AC je v pohárových tabulkách lepší než fenomenální Barcelona, když 7krát dokázali ovládnout nejprestižnější soutěž světa zvanou Liga mistrů.


AC hraje svoje domácí zápasy na stejném stadionu jako rival Inter. San Siro, jak se jmenuje má kapacitu přes 80 tisíc sedících diváků, znovu na České poměry neuvěřitelné číslo.


Bate Borisov (13. září Praha/23. listopadu Minsk)           

Tradiční Běloruský celek, který dokázal získat již tři tituly za dob SSSR. Je možná pro většinu Českých fanoušků neznámý celek, ale v Evropě již je dost protřelý a již také jednou byl v základní skupině LM. Minulý rok se tento celek dostal až do šestnácti finále Evropské ligy, kde ale narazil na Paris SG a ze soutěže se poroučel.

V týmu nějaká vyloženě super hvězda nehraje, ale jsou tam dva mladí talentovaní Brazilci, kteří by mohli hodně dráždit Plzeňské řady.

Plzeň může být ráda, že dostala Bate a ne třeba Manchester City, protože s tímto týmem se dá hrát o postup minimálně právě do šestnácti finále Evropské ligy. Bate trápí stejný fakt jako nás, musejí svoje zápasy odehrát v hlavním městě v Bělorusku, je to Minsk, protože tamní pětitisícový stadion nevyhovuje regulím UEFA.

 

 

 


Žádné komentáře