FC Viktoria Plzeň

Homepage

LOS EL: Viktoriáni narazí na Schalke 04!

Dnešní nyonský los Evropské ligy přisoudil plzeňské Viktorce německý celek Schalke 04. Oba zápasy se odehrají na přelomu února, března.  

Viktoriáni se dnes hodinu po poledni dozvěděli jméno svého soupeře do jarních bojů Evropské ligy. Je to německý velkoklub Schalke 04. Celek sídlící v Gelsenkirchenu. Každý bedlivě očekával koho to tak Viktorka vlastně dostane. Z mého pohledu to byli docela nervy. Los byl pomalu za půlkou. Šlo se na los číslo deset. Je to tady, sálem zazní FC Viktoria Plzeň a nyní kdo bude v druhém míčku, chvilka napětí. Miodrag Belodedici vytáhl Schalke. Zavládala docela úleva, jelikož v osudí bylo ještě dost kvalitnějších soupeřů. Schalke je jisto jistě těžký soupeř, ale někdo by mohl říct „taková zlatá střední cesta.“

Los vyřazovacích bojů EL.

Nyní si představíme německý celek a další důležité informace ohledně zápasu.

Soupeř Schalke 04

Tým z Gelsenkirchenu byl založen o rok dříve než Viktorka, tedy v roce 1904 středoškoláky. První zisk německého mistrovského titulu přišel za třicet let působnosti v roce 1934. Dohromady si připsali sedm titulů mistra ligy. Poslední titul je starý padesát tři let, takže úspěchy značně zaprášené časem. V posledních letech je to tým druhých míst. Od roku 2000 jich získal celkem pět poslední v roce 2010.  Největší letošní úspěch zisk, Národního poháru zvaný DFB-Pokal a německého Superpoháru ve sveřepém zápase proti Dortmundu.


Klubové hvězdy

Tým nabitý hvězdami, to platí i o německém celku. Ale přece dva z této řady super hráčů vyčnívají. Španělský veterán a Raúl. Do týmu přišel v roce 2010 z Realu Madrid, kde hrál šestnáct let a na svoje bedra si připsal více jak pět set zápasů. Bilance ve Španělské reprezentaci také famózní 102 zápasů. Trojnásobný vítěz Ligy mistrů je velkým trnem v oku všech obránců. Druhým v pořadí je kouzelník v útočných řadách, nizozemec Klaas-Jan Huntelaar. Do Schalke se dostal přes soupeře Viktorky AC Milán v roce 2010. Má také skvělou bilanci 39. zápasů a 22. vstřelených gólů.

Největší hvězda Raúl.

Stadion

Veltins-Arena stánek světové třídy. V roce 2006 hostil pět zápasů MS a Češi na tomto stadionu odehráli zápas proti USA (výhra Čechů 3:0). Stavěl se celkem tři roky. Od roku 1998. Stavba stála celkem 192 miliónů korun na České poměry nepřestavitelná částka. Kapacita 61673 sedících diváků. Zatahovací střecha a uprostřed na střeše se vyjímá velká informační kostka.


Kde a kdy se bude hrát?

První zápas Viktoriáni odehrají před domácím publikem 16. 2. 2012. Teď jde o to kde. Jak zní z klubových kuloárů, všichni udělají vše proto, aby se duel play-off EL mohl hrát v Plzni. Rozhodne se 10. ledna, to by měl do Plzně zavítat komisař z UEFY a rozhodnou. Pokud rozhodne, NE. Zápas se uskuteční stejně jako základní skupina Ligy mistrů v pražském Edenu. Druhý zápas se odehraje 23. 2. 2012 v Německu.

Pojedete do Gelsenkirchenu?

Vzdálenost to je paráda. Necelých sedm set kilometrů to je blíže než do Milána. Takže očekávám co nevyšší návštěvu opravdových plzeňských fans. My jsme doma všude, dokážeme vytvořit domácí atmosféru všude tak snad i v Gelsenkirchenu, ale tam to bude trochu větší oříšek.

Trasa do Gelsenkirchenu.

Postup= osmifinále

Když Viktoriáni postoupí do případného osmifinále EL. Narazí na jednoho z dvojice Twente, celek z Nizozemska nebo rumunskou Steau Bukurešť.

 

Žádné komentáře