FC Viktoria Plzeň

Homepage

Liga mistrů poprvé v Plzni, Viktoriáni se utkají s Pyunikem!

Viktoriáni dnes od 20:15 odvetný zápas proti arménskému celku Pyunik Jerevan, první zápas ovládli svěřenci trenéra Vrby jasně 0:4 a tak se dnešní zápas bude hrát jen z „povinnosti.“Úterý 19. července 2011 den s velkým D pro všechny hráče a fanoušky plzeňské Viktorie. Poprvé se totiž uskuteční na půdě Západočeské metropole zápas milionářské soutěže jménem Liga mistrů, i když se zatím jedná jen o předkolo, jsou přípravy na tento zápas velkolepé. Již minulý týden sehráli Viktoriáni první ze dvou zápasů v Jerevanu a rozdílem několika tříd porazili Pyunik 0:4 a přivezli se skvělou výchozí pozici do následující odvetu. Nejen to že se dnes bude hrát zápas s Pyunikem, ale také každý příznivec, který se bude zápasu účastnit přímo na stadionu okusí jaké je to být zápasu na dosah ruky.

Druhý odvetný zápas to je už jen taková formalita, protože nikdo nevěří, že Viktoriáni ztratí na domácí pudě čtyř brankové vedení proti celku, který má věkový průměr lehce přes dvacetjedna let a po tomto zápasu odchází ještě několik hráčů do prestižnější Ruské ligy.  Zato Viktoriáni to je celek z věkovým průměrem něco kolem osmadvaceti let, což je značný rozdíl a papírové předpoklady hovoří jasně pro Plzeň.

Dnešní zápas bude pískat Finský rozhodčí Antti Munukka, bude to pro něj vůbec první zápas v Lize mistrů, který bude řídit, ale již pískal finále hráčů do sedmnácti let.

Jestli že Viktoriáni dnes nezaváhají tak se utkají ve třetím předkole LM s norským mistrem Rosenborgem BK.

Žádné komentáře