FC Viktoria Plzeň

Homepage

Je tu konec! Před Viktoriány stojí poslední zápas v LM!

Všichni vzpomínají na to jak to začalo a ono to pomalu ale jisto jistě končí. Viktoriáni sehrají poslední zápas v této prestižní soutěži doma před zraky svých fanoušků proti AC Milán.

Uteklo to jako voda, Viktoriáni dnes v pražském Edenu odehrají poslední zápas v základní skupině Ligy mistrů. Střetnou se s italským velkoklubem AC Milán. Stejně jako Barcelona tak i druhý celek ve skupině H Milán má zajištěný postup do jarních bojů LM. Naopak Viktoriáni dnes můžou dokonat postup do jarních bojů o něco méně prestižní Evropské ligy.

Milán přiletěl do České metropole  včera, tedy v pondělí a přípravu na poslední zápas v základní skupině nějak neřeší. Tým si ani nezatrénoval na zeleném pažitu v Edenu. Do Čech nepřicestovali ani někteří hráči základní sestavy. Christian Abbiati, Nesta oba tyto hráče trápí zranění. Dále nedorazil dodatečně suspendovaný Aquilani. Naopak do týmu se vrátil brazilský útočník Pato, kterého v předchozích dnech trápila viróza.

Allegri na TK v pražském Edenu.

Na skok se také vrátíme k prvnímu zápasu obou celků. 28. 9. 2011 Viktoriáni zavítali na San Siro a prohráli po gólech Ibrahimoviče a Cassana 0:2, ale výkon podali úctyhodný a nemusí se za nic stydět.

To bylo jen takové okýnko do minulosti a nyní se již zas budeme věnovat dnešnímu důležitému duelu. Pokud Viktoriáni dnes prohrají musí se spoléhat na Barcelonu, že porazí na svém hřišti BATE Borisov. Všichni se shodují, že by bylo lepší minimálně remizovat, jelikož remíza by nás posunula do Evropské ligy bez jakéhokoliv ohledu na zápas v Barceloně. Pokud dnes Viktoriáni prohrají, což nedoufáme a BATE vyhraje na Camp Nou Viktoriáni se loučí a dál jde celkem z Běloruska.

Viktoriáni ladí formu na poslední zápas v LM.

Co dnes hraje pro Viktoriány. Jak se dá rozpoznat ze slov trenéra Allegriho, jeho svěřenci dnes nastoupí v menším tempu a nebudou tolik tlačit na pilu a to by mohla být voda na mlýn pro svěřence kouče Vrby. Potěšující fakt je také to že dnes Allegri nepošle na trávník top sestavu, kterou má popřípadě k dispozici.

Před Viktoriány stojí derniéra v milionářské soutěži a to by chtělo zakončit nějakým bodovým ziskem minimálně jedním bodem. I když AC do dnešního zápasu nastoupí v provizorní sestavě. Má kádr velmi široký a kvalitní. A tak to budou mít domácí velmi těžké.

Žádné komentáře