FC Viktoria Plzeň

Homepage

Je to tady! Viktoriáni vstupují mezi evropskou smetánku!

Viktoriáni zítra odehrají historicky první zápas v Lize mistrů, v pražském Edenu proti běloruskému BATE Borisov.

Viktoriány zítra ve večerních hodinách čeká první historický zápas v základní skupině Ligy mistrů, Zápas, který se zapíše do dějin Viktorky a celého Českého fotbalu. První vstup mezi Evropskou smetánku uskuteční proti běloruskému velko klubu BATE Borisov. Přípravy na úterní zápas jsou velkolepé a není se čemu divit, tento duel budou sledovat lidé z celého světa a dvacet tisíc diváků bude přítomno přímo na stadionu.

Výprava BATE na předzápasové TK.

Celek otřelý Evropou, který minulý rok dokázal postoupit do šestnáctifinále Evropské ligy a na svém kontě má také několik startů právě v Lize mistrů. Podle evropský zkušeností je jasným favoritem běloruský Borisov, ale podle sázkařský kanceláří je mírně favorizovaná právě Viktorka. Plzeň a Borisov by měli svádět sveřepí boj o třetí místo, o postup do jarní části Evropské ligy a při štěstí by mohli Viktoriáni myslet i na postup do dalších bojů v Lize mistrů, to by mohli Viktoriáni podat nejlepší výkon.

Společná fotka, jednoho ze zápasu v LM, který Borisov odehrál

V roce 2001 odehrál Borisov první zápas tedy ještě v Poháru UEFA, o sedm let později se jako první celek z Běloruska probojoval do základní skupiny Ligy mistrů, do dneška pětkrát za sebou zvítězil v tuzemské lize a v nejbližší době nemá ve své zemi konkurenci. Již dvakrát se dokázal probojovat do základní skupiny Ligy mistrů, ale nikdy se nedokázal probojovat do jarních bojů. Od rozpadu Sovětského svazu, kdy se začala hrát samostatná Běloruská fotbalová liga, dokázal Borisov sedmkrát ovládnout nejvyšší soutěž, dvakrát ovládl Národní pohár a Superpohár.

Kežman ještě v dresu PSG.

Největší hvězda týmu je Srbský útočník Mateja Kežman, který přišel do týmu letos v letě z nepovedeného exotického angažmá z Činy. Kežman má zajímavou národnostní minulost, narodil se v Jugoslávii, po rozpadu tohoto státu reprezentoval Srbsko a Černou Horu a do třetice Srbsko. Hrál za nejlepší celky Evropy od Chelsea až po Fenerbahce prošel celým starým kontinentem.

Azil Borisova v MInsku, kde odehraje BATE všechny zápasy LM.

BATE řeší stejný problém jako Viktoriáni, na svoje domácí zápasy musejí dojíždět do vzdáleného Minsku, protože jejich pětitisícový stadion nevyhovuje kritériím UEFA.

Přeji Viktoriánům, ať se jim zápas povede a  první zápas v základní skupině LM ovládnou a po sedmé v řadě zvítězí…

FC Viktoria Plzeň vs. FC BATE Borisov

20:45 hod. stadion Eden

1. Zápas LM

Poslední komentáře
13.09.2011 10:44:39: Budu držet palce. Pozdrav od Vikingů z Rosenborgu! smiley${1}