FC Viktoria Plzeň

Homepage

Jan Lecjaks, dnes podepsal smlouvu v Young Boys Bern!

Obránce Jan Lecjaks, který naposled působil v belgickém Anderlechtu Brusel, dnes podepsal čtyřletou smlouvu se Švýcarským celkem Young Boys Bern.
V České lize se proslavil svými dlouhými outy, také měl našlápnuto do ukrajinského Dněpropetrovsku, kam, ale neodešel dokázal triumfovat v Ondrášovka cupu a jeho kroky směrovali do zahraničí přesněji do belgického velkoklubu Anderlecht Brusel, kde strávil jednu sezónu a nyní podepsal čtyřletou smlouvu s BSC Young Boys Bern. Zasvěcenému fanouškovi se vybavil Jan Lecjaks, mládežnický reprezentant a čerstvý bronzový medailista z ME hráčů do jednadvaceti let, které se konalo letos v Dánsku. Fotbalista, kterému bude na začátku srpna jednadvacet si v posledním zápase o Olympiádu s Běloruskem zlomil ošklivě ruku, „na konci týdne mi vyndají stehy, pak začnu s kolem a později budu moct běhat. Ze začátku se budu muset jen krotit při kontaktních věcech, ty nebudu moct dělat,“ uvedl talentovaný obránce. Fotbalista s dynamitem v ruce si připsal za svou dosavadní ligovou kariéru více jak šedesát startů a připsal si dva góly. Přeji Honzovi, ať se mu ve Švýcarsku daří a bude moct co nejdříve vyběhnout na tamní trávníky…


Inkriminovaný moment, Lecjaks si zlomil ruku v zápase proti Bělorusku


Jan Lecjaks

Poté co získal dorostenecký titul České republiky v kategorii U19, si ho vytáhl do prvního mužstva Viktorie tehdejší trenér Stanislav Levý. Tento obránce, který dokáže hodit míč úctyhodně daleko debutoval v lize v pouhých osmnácti letech v zápase proti Spartě (Viktoriáni prohráli 3:1). Od té doby se už jen a jen zlepšoval a usiloval o základní sestavu. První gól si připsal ze standardní situace v zápase proti Českým Budějovicím (Viktoriáni remizovali 1:1) v zimě 2009 měl nakročeno do Dněpropetrovsku kam nakonec nezamířil o půl rok později, už ale putoval do Belgie kde celou sezónu hostoval v tamním Anderlechtu Brusel, tento celek na něj neuplatnil opci a tak se Lecjaks měl po sezóně vrátit do Plzně. V Bruselu se proslavil vlastním gólem, který Anderlecht odsoudil hrát „jen“ Evropskou ligu místo vysněné Ligy mistrů. Držitel dvou bronzových medailí v reprezentačních kategoriích U19 a U21 podepsal smlouvu v Young Boys Bern do 30. června 2015.

 
Tímto vlastním gólem se Lecjaks proslavil po celém světě
Žádné komentáře