FC Viktoria Plzeň

Homepage

Jako na houpačce, takhle vypadal zápas proti Slovácku

Po více jak 150. denním fotbalovém půstu, si znovu plzeňští fotbalisté zahráli první mistrovský zápas naší nejvyšší fotbalové soutěže. V prvním kole nás čekal nováček ligy Slovácko, které ve druhé lize skončilo až 12., ale díky odkoupení licence od Čáslavi si mohla po dvouch letech zahrát znovu naší nejvyšší fotbalovou soutěž.

Po více jak 150. denním fotbalovém půstu, si znovu plzeňští fotbalisté zahráli první mistrovský zápas naší nejvyšší fotbalové soutěže. V prvním kole nás čekal nováček ligy Slovácko, které ve druhé lize skončilo až 12., ale díky odkoupení licence od Čáslavi si mohla po dvouch letech zahrát znovu naší nejvyšší fotbalovou soutěž. Slovácko výrazně posilovalo. Přišel tam např.: Švancara a Abraham, to byl jenom malý výčet posil které na Slovácko zavítaly. Plzeň také posilovala, ne tak mohutně, ale ne jako minulou sezónu, ale také tam přišlo mnoho zvučných jmen např.: David Střihavka, Slovák Marek Bakoš, Filip Rýdel, František Rajtoral, Bosenský obránce Zlatko Kazazič s plzeňskou Viktorkou podepsal platnou smlouvu, ale poté v zápětí odjel do své rodné země a odmítá se vrátit zpět do Čech.

 Na začátek ligy, se přišlo podívat na 6250 diváků. Zápas začal ve večerních hodinách. Rozhodčí odpískal začátek zápasu ve 20:00 hod. a mohli jsme shlédnou nádherný fotbal. První střela první gól, takhle se prezentovalo Slovácko v dnešním zápase. Chmelíček přihrál nové posile Moravanů a ten zavěsil a Slovácko v zápětí vedlo 1:0. to byla studená sprcha pro Plzeňské hráče a hlavně pro fanoušky, kteří na zápase samozřejmě nesměli chybět.Ale Viktorka dokázala, že je černým koněm soutěže a v jedenácté minutě se rozvlnila sít i na druhé straně hrací plochy. Zmatků ve vápně Slovácka využil David Střihavka, také nová posila Plzně, jak už jsem zmiňoval. A během pár minut bylo srovnáno na 1:1. A všichni doufali že by mohla Plzeň zvítězit. To by nebyla Viktorka, aby se za chvilku nedostala do vedení. Po více jak půl hodině hry strhla vedení na svojí stranu. Rychlý Petržela se prodral až před branku a zakončil a akce skončila gólem. Viktorka vedla 1:2. Milan Petržela toto prostředí dobře zná na Slovácku také dlouho působil. Kdo na tento zápas koukal nebo byl přímo na stadionu tak ví, že téměř rozhodl první poločas. Ve 37. minutě hry se prosadila také nová posila Plzně Filip Rýdel. Vyslal dělovku na branku a Slovácký gólman Filipko neměl šanci tento balon chytit. Plzeň zvýšila na 1:3 a každý věřil, že tento zápas dopadne dobře. Plzeň mohla ještě v nastaveném čase zvýšit výsledek. Ale unikající Petržela na brankáři Filipkovi selhal.

 Do druhého poločasu si nesla Viktorka dvoubrankový náskok. Ve druhém poločase se Viktoriáni zatáhli a spíše bránili. Střežili svoje vedení o dvě branky. Ale Slovácku se ještě jednou povedlo prosadit. V 57. min. fauloval brankář Ticháček brazilce Clabera a rozhodčí nemilosrdně odpískal pokutový kop. Ten samozřejmě šel kopat Slovácký špílmachr Petr Švancara a bohužel pokutový kop proměnil. Naštěstí se Slovácko již neprosadilo, a tak Plzeňská Viktorka zvítězila nad Slováckem těsným rozdílem 2:3. Myslím si, že obě mužstva odvedly parádní výkon, Slovácko jako nováček se předvedlo v tom nejlepším možném světle. Trenér Vrba  pozdější v tiskové konferenci řekl, že druhý poločas byl výrazně horší než ten první. V dalším kole, poprvé na domácím hřišti hostí Viktorka, těžkého soupeře Fk Teplice.

Žádné komentáře