FC Viktoria Plzeň

Homepage

Den „D“ nastal, Viktoriáni vyzvou Rosenborg!

Viktoriány čeká ve třetím předkole Ligy mistrů norský Rosenborg BK a není to ledajaký soupeř ze severu Evropy, tento celek ve své zemi nemá konkurenta a na České poměry by se dal přirovnat ke Spartě.

Viktoriáni dnes od 20:45 vyzvou Rosenborg BK, který má na svém kontě 22 titulů, jednoznačně nejúspěšnější celek v celém Norsku. Devětkrát si přivlastnil Národní pohár a prozatím jednou vyhrál Superpohár. Rosenborg, to už není takový nazdárek jako Pyunik, to je celek, který každý rok usiluje o postup do základní skupiny jedné ze dvou prestižních Evropských soutěží. Naposledy minulou sezónu nastupoval tento Norský celek v základní skupině Evropské ligy, skončil čtvrtý a nepostoupil.  Sezóna 2007/08 na tu asi žádný fanoušek Rosenborgu nikdy nezapomene, historický postup do základní skupiny Ligy mistrů a celkem i slušný výsledek, třetí místo za první Chelsea a druhým Schalke, za Trondheimem skončila už jen slavná Valencie.

Letošní ročník bída a stud, mistrovský Trondheim se krčí po odehraných šestnácti kolech až na devátém místě co je na tento slavný celek opravdu bídný výsledek. Jelikož v Norku jsou nepříznivé podmínky pro fotbal tak se tamní fotbalová liga hraje způsobem jaro- podzim.

Co se teď děje v Norsku to asi každý ví, bombové útoky a atentátník, který má na svědomí desítky životů, před úvodním hvizdem zápasu se bude držet minuta ticha na uctění památky zesnulých a také budou oba celky nastupovat s černými páskami na rukávu svého dresu a na stadionu bude, dnes píše taková komorní atmosféra.

Viktoriáni do Norska dorazili v úterý.

Největší hvězda soupeře a hráč, na kterého by si měli dát obrané řady Plzně se jmenuje Rade Prica. Tento jednatřicetiletý Švéd, dokázal vyhrát titul ve třech Skandinávských zemích, v Norsku, Dánsku a Švédsku. Hrával také v Německu, ale spíše kariéru strávil ale v severských zemí Evropy. Má za sebou čtrnáct startů za svoji vlast, tedy za Švédsko. Útočná puška přišla do Rosenborgu v roce 2009 z Anglického Sunderlandu a od té doby je to nedílná součást Norského týmu.

Viktoriáni při úterním tréninku okusili tamní trávník, na kterém se bude hrát.

První zápas na Skandinávském poloostrově bude pískat Matej Jug, tento Slovinský sudí má na svém kontě spoustu zápasů mládežnických reprezentací, ale v předkolech Ligy mistrů není žádným nováčkem.

Zápas již budete moct sledovat na České stanici, přesněji na placeném kanálu Sport1. Přenos začíná ve 20:30 samotný zápas o čtvrthodiny později.

Odkaz na stream vysílání po internetu:

http://www.myp2p.eu/broadcast.php?matchid=123915&part=sports  

Žádné komentáře