FC Viktoria Plzeň

Homepage

Další úspěch pro Plzeň, pět Viktoriánů v repre

Opět jsou na programu dva zápasy reprezentace na japonském turnaji Kirin Cup, proti domácí reprezentaci a výběru Peru. Znovu tam nechybí Viktoriáni, nyní jich je rovnou pět, čtyři hráči s nějakou to zkušeností to jsou Limberský, Petržela, Rezek a Kolář a nováček je zimní posila Petr Trapp.
Viktoriáni jako celek zvládli tuto sezónu na jedničku a hned pětice hráčů si vysloužila letenku na turnaj Kirin Cup. Nejzkušenější nominovaný z řad je obránce David Limberský, ten si zatím připsal celkem šest startů v dresu se lvíčkem na prsou. Poslední čtyři hráči, to jsou všechno až na Rezka čistokrevní záložníci, Daniel Kolář zatím si připsal jediný zápas v reprezentaci, a to v přátelském utkání proti Maltě (0:0), rychlonohý záložník Milan Petržela ten patří mezi ty zkušenější se třemi starty, Jan Rezek, ten dokonce nastoupil v zápase proti Španělsku v základní sestavě, pro něj ten zápas nebyl vůbec nějaký happyend nejen to, že zavinil pokutový kop, který Španělé proměnili, ale Česká reprezentace nezískala ani bod. Poslední v pořadí je nováček a zimní posila z pražské Slávie, Petr Trapp to je úplný „bažant“ mezi reprezentanty. „Volal mi to v pondělí pan Šmicer. Nejprve jsem tomu vůbec nechtěl věřit,“ uvedl Trapp.
Ze sedmi nominovaných záložníků je hned čtveřice z Plzně, i když jak jsem zmiňoval Rezek by mohl nastoupit v útoku, v Plzni také tak nastupuje. A tak je velká pravděpodobnost, že  minimálně trojice Viktoriánů do zápasu nastoupí v základní sestavě.
Trenér Bílek udělil pozvánku šesti nováčkům a mezi nimi je i talentovaný hradecký útočník Václav Pilař , který by mohl v nejbližší době obléknout dres Viktorie. Co se týče týmu většinou jsou to hráči s České ligy, kostru tohoto kádru tvoří akorát trojice zaběhnutých reprezentantů Čech, Kadlec a Hübschman
Reprezentanti odlétají do dalekého Japonska 31. 5. Přes ruský Vladikavkaz a první zápas odehrají 4.6. proti Peru a o další tři dny později tedy 7.6. vyzvou domácí Japonsko. Reprezentanty čekají velmi těžké dva zápasy proti účastníkům minulého mistrovství, to se konalo v roce 2010 v Jihoafrické republice.
Účastnění Kirin Cupu nemine finanční odměna, vítěz si připíše zisk sto tisíc dolarů druhý o polovinu míň a poslední tedy třetí účastník si odnese deset tisíc dolarů.
Doufejme, že se Viktoriánům na tomto prestižním mezistátním turnaji ukáží v dobrém světle a pomůžou naší reprezentaci ke zdárnému výkonu…
 
KIRIN CUP
4.6. Macumoto   8 h (SEČ) ČR – Peru
7.6. Jokohama 12,30 h (SEČ) Japonsko – ČR
Nominace Reprezentace:
Post
Jméno a příjmení
Klub
Starty
 
Brankáři
Petr Čech
Chelsea
81
Aleš Hruška
Příbram
0
0
Tomáš Grigar
Teplice
2
0
Obránci
Theodor Gebre Selassie
Liberec
0
0
Michal Kadlec
Leverkusen
23
2
Ondřej Kušnír
Sparta
3
0
Roman Hubník
Hertha Berlín
14
2
David Limberský
Plzeň
6
0
Tomáš Sivok
Besiktas
15
2
Jan Rajnoch
Ankaragücü
11
0
Záložníci
Tomáš Hübschman
Šachtar Doněck
36
0
Daniel Kolář
Plzeň
1
0
Milan Petržela
Plzeň
3
0
Kamil Vacek
Sparta
0
0
Václav Pilař
Hradec Králové
0
0
Petr Trapp
Plzeň
0
0
Jan Rezek
Plzeň
3
0
Útočníci
David Lafata
Jablonec
10
2
Martin Fenin
Frankfurt
14
3
Petr Janda
Slavia
0
0
Tomáš Necid
CSKA Moskva
23
7
Michal Hubník
Legia Varšava
2
0

 

Žádné komentáře