FC Viktoria Plzeň

Homepage

Čtvrtá letní posila: Marek Čech

Do Viktorky přichází zkušený gólman Marek Čech, ten v západočeské metropoli podepsal smlouvu na jeden rok.

Viktoriáni museli řešit stejné brankářské patálie jako minulý rok. Minulou sezónu se zranila jasná jednička Martin Ticháček a Lukáš Krbeček neodváděl výkony, které se od něj čekaly a tak přišel Roman Pavlík. Letos je to velmi ale velmi podobné. V zápase proti Rosenborgu se zranil Roman Pavlík jednička Viktoriánů, Michal Daněk si není v brance jistý a často chybuje a tak se muselo vedení svolit ještě k jednomu přestupu. Do Viktorie přichází velmi zkušený gólman Marek Čech a tento zkušený pětatřicetiletý gólman zde podepsal smlouvu na jeden rok. Tento brankář by měl již chytat v zápase proti Teplicím v bude jisto jistě chytat dvojzápas v Play-off Lize mistrů.

Cesta Marka Čech ligovými strávníky až do Viktorie Plzeň je velmi zajímavá. Začínala v osmi letech v Sokolu Orlová. Poté přestoupil do Baníku Ostrava, kde také v osmnácti letech podepsal profesionální smlouvu. Po návratu z povinného vojenského výcviku se stal brankářskou jedničkou Baníku, ale překvapivě rychle bych prodán do Slovenského celku MŠK Žilina tam byl ale spíše brankář číslo dvě a v roce 2002 získal s tímto celkem mistrovský titul. Po krátkém hostování v Třinci odešel do Trnavy, kde byl jednička, ale strávil tam jen jednu sezónu a putoval zpět do Čech, nyní již ne na Moravu, ale do Liberce. Hned ve druhé sezóny se radoval ze zisku mistrovského titulu a stal se jedním z nejlepších gólmanů celé České republiky. Jeho výsledky nebyli nepovšimnuté a tak byl v roce 2006 povolán za zápas proti Dánsku který celý odchytal (remíza 1:1). Spíše byl gólmanem číslo tři za Čechem a Blažkem.

Marek Čech při jedinem odchytaném zápase, proti Dánsku.

Poslední Čechova stopa v Česku končí v roce, to odchází do Ruského Vladivostoku a Liberec na tomto přestupu vydělal více jak 12 milionů. Ve Vladivostoku strávil jednu sezónu jako brankářská jednička a přesunul se do Ruské metropole Moskva, kde bude, nastupoval za tamní Lokomotiv, kde už to tak slavné nebylo za dvě sezóny strávené v tomto klubu si připsal „jen“ 24 startů. Poslední Čechova štace na východě byla v druholigovém Ruském týmu Sochi, kde se potkal s dalším Čechem Papadopulosem, v tomto týmu vydržel necelý rok a není se přesunul doufejme že na úspěšnou misi do Plzně.

Marek Čech v dresu Lokomotivu Moskva.

Žádné komentáře