Zkrat jinak se to ani nazvat nedá! Viktoriáni podlehli Slávii

Viktoriáni si nechali ujít jednobrankové vedení na pražském Edenu a prohráli 2:1 i díky spoustě neproměněných šancí Bakoše a jiných jeho spoluhráčů.

Viktoriáni v té nejsilnější sestavě vyrukovali na dobře známý Eden, kde se tentokrát v roli hostujícího celku utkali s domácí Slávií. Sešívaní se stále potulují ve druhé polovině tabulky a probojovat se zpět mezi elitu to bude opravdu těžké, v této sezóně určitě nereálné. To Viktoriáni před tímto zápasem byli stále druzí a dnešní případná výhra by jim velmi pomohla, jelikož rozestupy týmů v horních patrech tabulky jsou opravdu malá.

Kolář střílí na branku střeženou Čontofalským.

Již stálým faktem se stává, že Viktoriáni bývají aktivnější a mají v úvodních minutách spoustu šancí, jenže ani jednu nedokážou proměnit. Názorným úkazem by byla šance Bakoše, ten ale v tváří tvář gólmanovi Čontofalskému neuspěl. O pár desítek vteřin později posílá kolmý centr do vápna Petržela a jeden z nejmenších hráčů na hřišti Václav Pilař zkouší hlavičkovat, málem se mu povedlo dát gól, ale Čontofalský vytěsnil míč konečky prstů. Po necelé půl hodině obléhání domácí branky se Viktoriáni mohli radovat z prvního gólového zářezu. Kolář vyzrál na jednoho z obránců Slávie a sám se ocitl před brankou, naštěstí se nemýlil a Viktoriáni měli tak značný důvod k radosti na pro svěřence kouče Vrby zakletém Edenu vedli 1:0. Úsměv na tvářích jim vydržel jen pět minut. Čechraný centr se dostal až před osamoceného Pospěcha, kterého nedostatečně hlídal Rajtoral. Inkriminovaný hráč Slávie míč napálil z voleje a gólman Pavlík již nestihl nic udělat. Po více jak půlhodině hry je srováno na 1:1. O sedm minut později se mohli sešívaní radovat z vedení. Míč se dostal až k mladičkému Hurkovi, kterého nezastavil Rajtoral ani Pavlík a dílo bylo dokonáno po čtyřiceti minutách Slávisté zvrátili zápas na svojí stranu.

Řezník (vlevo) bojuje o míč s Vlčkem (vpravo)

Viktoriáni zkoušeli zabojovat ve druhém poločase a zvrátit tak nepříznivý stav. Nejdříve Bakoš nastřelil břevno po Horváthově volném přímém kopu. O pár minut později mohlo být srovnáno, znovu byl u toho Bakoš ztracený míč dokázal vrátit zpět do hry a před brankou domácích se vytvořila velká skrumáž hlavně hráčů v černých dresech, ale ani jeden nedokázal míč protlačit silou za brankovou čáru. Bakoš měl velký hlad po gólu, ale ani v závěru utkání nedokázal, prudkou hlavičkou vyzrát na Čontofalského. Viktoriáni nedokázali porazit pražskou Slávii a z druhého místa se tak propadli až na čtvrté z dvou bodovou ztrátou na druhý Liberec.

Marek Bakoš

Sice gól nedal, ale byl jeden z nejaktivnějších hráčů na hřišti měl spoustu šancí, ale k jeho smůle žádnou nedokázal proměnit.

SK Slavia Praha – FC Viktoria Plzeň  2:1 (2:1)

Góly: 33. Pospěch, 40. Hurka – 28. Kolář

ŽK: Latka, Nitranský, Hurka, Jarolím - Bakoš

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Latka, Cicman, Hubáček - Jarolím, Milutinović (79. Duranski)- Vlček (86. Zákostelský), Hurka, Trubila – Pospěch (52. Paprčiak)

Viktoria: Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limburský (37. Řezník) - Horváth, Jiráček – Petržela (70. Ďuriš), Kolář, Pilař (85. Fillo)- Bakoš

Diváci: 8 545
Rozhodčí: Jílek - Filípek, Košec