Zápas s Jabloncem o titulu zatím nerozhodl

Tento zápas mohl rozhodnou o titulu. Viktoriáni na svém hřišti hostili skvěle hrající Jablonec. Ale zápas nakonec skončil nerozhodně 1:1. Nejdřív se trefil Jan Rezek a Jablonec který od 52. Minuty hrál o deseti dokázal vyrovnat na konečných 1:1 po gólu Davida Lafaty.

V pátečních večerních hodinách čekal Viktoriány veledůležitý zápas. Pokut by, tento zápas dovedli do vítězného konce přiblížili by se sedm kol před koncem ligy titulu. To se ale povedlo jen z části svěřenci kouče Vrby remizovali 1:1 a mají zatím devíti bodový náskok na Spartu, která má zápas k dobru.

Byl to právě Jablonec, který mohl jít dovedení již po šesti minutách hry, prudkou střelu z velkého úhlu vyrazil domácí gólman Pavlík přímo na kopačku Loučky, ale jeho střelu podobně jako jarníma zneškodnila plzeňská obrana. Plzeň mohla jít do vedení v desáté minutě zápasu volný přímý kop, který zahrával Slovák Bakoš, přistál na brankové konstrukci svatyně hostujícího Jablonce a následný pokus svátečního střelce Davida Bystroně, skončil také na horní části branky. První vyložená gólovka plzeňských. Viktoriáni stále tlačili na branku Jablonce a tvořili si územní převahu. Další skvělá šance přišla po půl hodině hry, Kolmá přihrávka rychlonohého Petrželi si našla cestu až k Horváthovi, ten bohužel mířil těsně vedle brány.  Góly začali padat, ale až ve druhém poločase. Jan Rezek v padesátédruhé minutě sprintoval osamocen na branku brankáře Valše, ale nedovoleným zákrokem ho v pokutovém území zastavil obránce Vít Beneš a nejen že se kopal pokutový kop, ale po druhé žluté kartě byl také vyloučen. A více jak půl hodiny musel dohrávat Jablonec v deseti. Exekutorem pokutového kopu byl Pavel Horváth, který trefil tyč branky, ale duchapřítomný Rezek míč do branky dorazil a po půl roce znovu skóroval. Plzeň si připsala veledůležitý gól a po padesáti minutách vedla 1:0. Viktoriáni si vedení užívali jen sedm minut, to když se strefil jablonecký David Lafata. Míč se k němu odrazil od dvou hráčů Plzeň, ti se snažili míč zblokovat, ale tak nešťastně, že se odrazil k osamocenému Lafatovi, 1:1. Plzeň stále tlačila na pilu a bylo vidět, že chce v dnešním zápase zvítězit. Důkazem toho bylo i akrobatické zakončení Bakoše, ten se snažil míč dotlačit do branky pověstnými nůžkami, ale proti byl skvěle chytající gólman Valeš. Poté se dvakrát Viktoriáni dožadovali penalty, nejdřív po zákroku na Trapp a poté na Petrželu, ale jak prokázali jiné záběry sudí vyhodnotil situaci dobře a nechal hru pokračovat. Rezek měl v osmdesátépáté minutě na kopačce rozhodující gól jenže ani takovou tutovku co měl, neproměnil a zápas skončil nakonec nerozhodně, tedy 1:1 a minimálně do pondělí mají Viktoriáni devíti bodový náskok na svého soka z pražské Sparty.