Zápas plný zvratů skončil nakonec nerozhodně

Zápas na Slovácku ten byl do slova a do písmene plný emocí a zvratů. Nakonec utkání skončilo bohužel pro Viktoriány nerozhodně 2:2…

V rámci 19. kola naší nejvyšší soutěže, odcestovali svěřenci Pavla Vrby, do metropole zpěvu a vína, Uherského Hradistě, kde je čekal nevyzpytatelný soupeř  1. FC Slovácko. Zápas nakonec skončil bohužel pro Viktoriány smírně 2:2, když Rezek nedal penaltu a sudí neuznal regulérní gól v závěru utkání.

Viktoriáni byli při chuti. Hned v první minutě se trefil Marek Bakoš, po Horváthovo centru na Limberského hlavičce 0-1. Vše nasvědčovalo tomu,  že se dnes na stadionu Miroslava Valenty nestane žádné výrazné překvapení. Bakoš byl při chuti a to prokázal o pár minut později, ale domácí brankář Filipko jeho nebezpečný zákrok zlikvidoval. Po čtvrthodině hry mohla jít Viktorka již do dvoubrankového vedení, Rajtorala přihrávka na nabíhajícího Rezka skončila jen na břevně soupeřovi branky. Viktoriáni do třicáté minuty jasně válcovali soupeře a vypadalo to na snadný zisk tří bodů, ale to každý ještě netušil, co se ještě minimálně do konce poločasu stane. Ve 33. minutě zahrávalo Slovácko volný přímý kop, gólman Pavlík si na tento míč vyběhl, ale nedůrazně ho vyrazil, odražený míč se dostal na kopačku Radka Mezlíka, který zařídil vyrovnávací gól, 1:1. Hned na začátku druhého poločasu mohlo jít Slovácko do jedno brankového vedení, střela Ondřejky po přihrávce Švancary, minula plzeňskou svatyni jen o pár centimetrů. Hra byla dynamická, přelévala se z jedné strany na druhou. Jenže v 64. minutě přišla pro domácí studená sprcha, Valenta zahrál v pokutovém území rukou a po právu se kopala penalta. Kterou nezahrával Pavel Horváth, ale míč na vytyčený bod si postavil Jan Rezek, ten bohužel tuto šanci neproměnil a ten zařídil studenou sprchu pro Plzeň. „To snad není možné“ říkal si každý Plzeňský fanoušek, protože Viktoriáni rázem prohrávali po gólu Valenty, kvůli kterému se kopal pokutový kop, 2:1. Valenta byl v tu chvíli hrdina celého zápasu. Plzeň si vybudovala svůj tlak znovu až v závěru zápasu, když se strefil osm minut před koncem Jiráček po kolmé přihrávce Rezka. Slovácko již rezignovalo nějak útočit a  domácí gólman Filipko, musel lapit, kde jakou nebezpečnou šanci soupeře. Viktoriáni šli do jedno brankového vedení již zvedali ruce nad hlavou, ale pomezní rozhodčí odmával ofsajd, který neměl platit a žádná hraniční situace to také nebyla, sudí doslova ukradl Viktoriánům tři body. Zápas nakonec skončil 2:2. Zápas sledovalo něco málo přes pět tisíc diváků. Všichni fanoušci a hráči netrpělivě vyhlíží příští zápas proti Spartě, který rozhodně o titulu….