Zápas plný emocí, nakonec ovládla Viktorka

Viktoriáni ukázali, že chtějí získat mistrovský titul a vkročili do druhé fáze Gambrinus ligy vítězně, když přehráli Hradec Králové 2:1, za Plzeň si připsali oba góly hráči, kteří do zápasu nastoupili až v průběhu hry. První gól zařídil Marek Bakoš, druhý Dan Kolář a jediný gól Hradce zařídil Radek Hochmaister.

Po tříměsíční pouze se znovu roztočil kolotoč jménem Gambrinus liga. V prvním zápase jara přivítali Viktoriáni nováčka ligy Hradec Králové, outsider, který mohl jenom překvapit a to se mu dařilo až do sedmdesáté minuty, poté už se hlásili o slovo Viktoriáni. První gól zařídil Marek Bakoš, druhý Daniel Kolář a jediný gól Hradce si připsal Hochmaister, ten se trefil hlavou v poslední minutě nastavení. Svěřenci Pavla Vrby si připsali další leč těsnou výhru (2:1) a upevnili si vedení v lize před pražskou Spartou.

Hradečtí se museli obejít bez dvou opor Piláře a Wozniaka, oba tito fotbalisté tvoří páteř týmu a tak byla otázka, jak se to projeví na hře celého týmu. První výraznější šanci jak je zvykem měla právě Viktoria po faulu na slovenského útočníka Ďuriše. Byl zahráván volný přímý kop, ke kterému se postavil  kdo jiný, než Pavel Horváth, ale bohužel míč přestřelil branku Zicha. O pár minut později mohla jít Viktorka do vedení, Rezek si vedl balon až do vápna, ale místo střeli volil přihrávku na Petrželu, ten bohužel skórovat nedokázal. Svůj den měl dnes i gólman Roman Pavlík, který skvěle likvidoval nebezpečné šance, například z 15. minuty Poděbradského, pěkně se zapotil po nastřeleném břevnu Radka Hochmaistera, bývalého hráče Plzně. Aktivně do hry se také zapojoval navrátilec Martin Fillo, ten ale většinou mířil mimo tři tyče hradecké branky. Střelecké trápení pokračuje dál, ani Pavel Horváth nedokázal vstřelit gól, nebezpečná šance, která byla mířená s deseti metrů neskončila gólem. V posledních pěti minutách prvního poločasu se hlásil o slovo Hradec, třela, Kasálka jen o pár centimetrů minul branku a o chvilku později se blýskl Pavlík, který zneškodnil pokus Černého. První poločas skončil bez branek, tedy 0:0 a každý příznivec mohl jen spekulovat o tom, co se stane ve druhém poločase.

Po pěti minutách druhého poločasu vypadl míč Zichovi, do hloučku plzeňských hráčů, ale ani jeden z nich míč do sítě nedotlačil, tato akce by se dala označit jako komická a pobavila fanoušky, ale na jednu stranu rozesmutnila, že nedokázala proměnit tuto slibnou šanci. Hra se přelévala ze strany na stranu a mohl to být právě Hradec, kdo strhne vedení na svojí stranu, znovu byl v cestě excelentně chytající Pavlík, který vytěsnil na roh. Jasný muž zápasu, to nemohl být nikdo jiný než již několikrát zmiňovaný Pavlík. Votroci si vybudovali spoustu šancí, které by v jiném případě skončily gólem, ale tento muž se třiatřicítkou na zádech jim všechny plány mařil. Píše se  58. minuta, první střídání domácích ze hřiště se poroučí Martin Fillo a na jeho místo přichází Dan Kolář a ještě jeden čas je důležitý si zapamatovat, 68. minuta, odchází Michal Ďuriš na místo něj jde na hřiště další Slovák Marek Bakoš, říkáte si obyčejné tuctové střídání, které se děje v každém zápase. Pro Plzeň to zas tak obyčejné střídání nebylo. Góóól to si mohl zakřičet každý fanoušek v 72. Minutě Bakoš, který přešel přes Pávka otevřel skóre zápasu a přiblížil tak Plzeňskou Lokomotivu vytoužené stanici. Tento gól jako by plzeňskou hru polil horkou vodou, bylo vidět to, že Viktoriáni chtějí dovést zápas do vítězného konce. Deset minut před koncem se trefil právě Dan Kolář, kterému nahrál Milan Petržela. Již v nastaveném čase, jen kosmeticky upravil na konečných 2:1, hlavou Radek Hochmaister a připravil tak Pavlíka o čisté konto.

Viktoriáni i přes rozpačitý průběh zápasu dokázali porazit nováčka z Hradce těsným rozdílem 2:1. Za chladného počasí a asistence kamer ČT sledovalo zápas ve Štruncových sadech pěkných 5 448 diváků.

ROMAN PAVLÍK

Mohli by to být oba střelci branek, ale možná někdo se bude divit, není tomu tak. Hráč, který se podílel na dnešním úspěchu Viktorie byl bez pochyb gólman Roman Pavlík, ten se v zápase blýskl několika skvělými zákroky a podržel tak celý tým a proto byl zvolen bez jakýchkoliv  pochyb mužem zápasu…

FC Viktoria Plzeň - FK Hradec Králové 2:1