Viktorka, pokračuje ve spanilé jízdě za titulem

V rámci 15. Kola naší nejvyšší fotbalové soutěže zavítala plzeňská Viktorka na Ostravské Bazaly, kde se utkala s tamním Baníkem, Ale ani ostravští fotbalisté Viktoriány ve zpanilé jízdě za titulem nezastavili, po gólech Rajtorala a Koláře si připsali další tři body a upevnili, jsi první místo v tabulce.

Jsme přesně v polovině ligové tabulky a celá Plzeň žije sen, z kterého se nechce probudit a je to dobře. Svěřenci Pavla Vrby, po 15. kolech suveréně vede ligu se 40 body. Může tento luxusní náskok Plzeň promrhat? ne, shodují se experti. Viktoriáni zavítali, do Ostravy, kde je čekal na tamních Bazalech Baník, který v minulém kole vyměnil trenéra, z lavičky se poroučel trenér Koubek a jeho místo dočasně nahradil Lička, který po skončení podzimu přenechá žezlo Karlovi Markovi.

Před zápasem visel jeden otazník nad otázkou, kdo nastoupí místo zraněného gólmana Pavlíka, který si v minulém duelu s Teplicemi zlomil ruku. Nabízela se tři jména, Dan Houdek, méně pravděpodobná varianta, poté uzdravený Martin Ticháček a v neposlední řadě Lukáš krbeček, který dostal příležitost v úvodu ligy a nezvládl ji zrovna podle svých představ. Posledně jmenovaný Krbeček, do zápasu opravdu nastoupil a zřejmě i dochytá poslední dva ligové duely.

Zápas na Bazalech začínal v 17:00 hod. již za umělého osvětlení. Prvních pět minut se ostravští fotbalisté tlačili, dopředu a vypadalo to na velmi zajímavý a vyrovnaný zápas. Ale po zmiňovaných pěti minutách se hra začala přesouvat spíše na svatyni Michala Daňka, který v minulé sezóně, právě ve Viktorii působil a vyhrál zde Český pohár. Již ve 14. min. si Viktoria začala vytvařovat gólové šance po přímočaré přihrávce na Bakoše, skončil míč v náručí ostravského brankáře. Již v těchto momentech zahalila stadion mračna dýmu. „Hlouček“ ostravských „fanoušků“ začal po za plotu házet na naše fanoušky dýmovnice a jiné předměty. Plzeňští hráči si dokázali před dočasným přerušením zápasu vytvořit ještě jednu šanci.  Po přihrávce na Koláře, zkoušel střílet pravačkou, ale jeho pokus úspěšně zneškodnil domácí Neves. 17. min. jak jsem již zmiňoval, byl zápas dočasně přerušen z důvodu výtržností za stadionem, policisté museli použít donucovací prostředky a s tím i nepříjemný slzný plyn a zápach se poté několik minut linul stadionem a zápas musel být na několik minut přerušen. Po obnovení zápasu přišel první gól plzeňských. Míč se odrazil od Ďuriše, přímo na kopačku neomylného Pavla Horvátha, který míč svojí l levačkou poslal přímo na hlavu Rajtorala který vsítil první a důležitou branku dnešního utkání. Poté již měla Plzeň zápas ve svých rukou, z fotbalistů Baníku dělala doslova hadrové paňáky, kteří se na nic nezmohli. Tempo hry spíše udávali hosté až na občasné neúspěšné výpadky směrem k naší brance. Další branky se dočkali hosté na začátku 80. min. centr do malého vápna od střídajícího Jiráčka dorážel Kolář, který se střetl s brankářem Daňkem.  Zvýšil na konečných 0:2 pro hostující tým. Tento výsledek platil i po konečném hvizdu. Plzeňští si připsali další tři body a dále suveréně kralují naší fotbalové soutěži.