Viktoriáni znovu vítězí, nyní to odnesli Budějovice

Viktoriáni prolomili prokletí a zvítězili doma na Českými Budějovicemi po třinácti letech 2:1. První gól vstřelil Michal Ďuriš a druhý gól Viktoriánů byl opravdu výstavní a branku vstřelil další Slovák Marek Bakoš. Za Č. Budějovice skóroval Nitrianský.

Viktoriáni v minulém kole porazili pražskou Spartu a to chtěli potvrdit i v dvacátém prvním kole, přivítali ve Štruncových sadech, budějovické Dynamo, které už se také namáčí v sestupových vodách. Do dnešního zápasu nemohla nastoupit dvojice Petržela, Horváth, první jmenovaný ještě dnes nemohl nastoupit, kvůli disciplinárnímu trestu a Horváth pykal za čtyři žluté karty. Viktoriáni dnes potvrdili roli favorita a zvítězili 2:1 po gólech slovenských útočníků, Ďuriše a Bakoše za Budějovice skóroval Nitranský.

Byli to znovu Viktoriáni, kteří si vybudovali první výraznou šanci zápasu, po dvou minutách se nastřelený balon dostal až do šestnáctky, Bakoš bohužel mířil těsně nad. Ani Budějovice dlouho neotálely a mohli skórovat, Laštovkova střela jen těsně minula svatyni gólmana Pavlíka. Poté se hra přelévala ze strany na stranu a žádné týmy si nevytvořili žádnou výraznou šanci, která by stála za řeč. To až takřka po půlhodině hry hlavičkoval Bakoš po centru kapitána Limberského mimo tři tyče. Gól do šatny a zároveň svůj první gól v Gambrinus lize vstřelil slovenský mladík Michal Ďuriš, který překonal Budějovického brankáře Kučeru – 1:0. Ale to nebylo vše, Jiráček mohl v krátké době zvýšit již na 2:0 Kolář, ten bohužel na hostujícího Kučeru nevyzrál.

I do druhého poločasu vkročili Západočeši aktivně. Nejdříve protáhl Kučeru reprezentant Jan Rezek a o čtyři minuty později také střelec úvodního gólu Michal Ďuriš. Ale v 57. minutě přišla pro Viktoriány studená sprcha, Budějovice srovnali na 1:1, když Nitrianský nekompromisně propálil vše, co mu stálo v cestě. Netrvalo to ani deset minut a Viktoriáni měli opět úsměv na tváři, to když se krásným gólem ze standardní situace trefil další hráč Slovenské národnosti v dresu Viktorie Marek Bakoš – 2:1. Budějovice prahli po vyrovnání, to když střelo obránce Lengyela krásně vytáhl plzeňský gólman Pavlík. Viktoriáni vzdorovali do posledních minut a znovu jsi připsali na své konto tři body Viktoriáni také překročili padesáti bodovou hranici zatím na svém kontě mají 51. bodů. Dnešní zápas za asistence kamer Nova Sportu sledovalo ve Štruncových sadech 5 672. Nyní následuje reprezentační pauza, poté Viktoriáni změří síly s posledním, Ústí nad Labem…

Marek Bakoš

Střelec vítězného gólu, v zápase mohl přidat gólů klidně víc, ale vždy zklamal v koncovce. Nyní prožívá nejlepší období v dresu Plzně a také celé své dosavadní kariéry…

FC Viktoria Plzeň - SK Dynamo České Budějovice 2:1