Viktoriáni znovu přejeli Pyunik a jsou ve třetím předkole LM!

Viktoriáni znovu potvrdili roli favorita a dokázali doma rozdrtit Pyunik Jerevan 5:1 a bez jakých kolik problémů postoupili do třetího předkola milionářské soutěže zvané Liga mistrů.

Viktoriáni dokončili, to co dokončit museli a bez problémů si zajistili postup do dalšího předkola Ligy mistrů. Když porazili Pyunik Jerevan 5:1 a Arménci si tak domů odvážejí pověstného „bůra.“ Již před hvizdem druhého odvetného zápasu bylo celkem jasno, kdo postoupí dál a kdo naopak vypadne. Na rozestavěných a zároveň beznadějně vyprodaných Štruncových sadech, začal zápas ve 20:15.

Petr Jiráček (vlevo) a Marek Bakoš (vpravo) se společně radují ze vstřeleného gólu...

Již od začátku zápasu přehrávali Viktoriáni Arménské mladíky, jen taková zajímavost, hráčů ve věku od šestnácti do osmnácti let je v Pyuniku celkem jedenáct hráčů, nejmladším hráčem v poli bych Bakaljan z Pyuniku tomu je pouhých šestnáct let. Hned po deseti minutách hry, mohli jít svěřenci kouče Vrby do jednobrankového vedení, odražený míč se dostal na hlavu dlouhána Davida Bystroně, ten trefil jen břevno Israeljanovi svatyně. Plzeň stále tlačila na obranu Pyuniku, stále se hrálo jen na útočné polovině domácích, hodně blízko prvnímu gólu byli Viktoriáni po více jak čtvrthodině hry, muži v pruhovaných dresech, dotlačili míč až na brankovou čáru, ale duchapřítomný obránce Pyuniku míč dokázal vytěsnit a zabránil tak úvodnímu gólu do sítě svého týmu. Schylovalo se ke konci poločasu a dravý supy jménem Viktoria poprvé roztáhli svá gólová křídla, krajní obránce František Rajtoral, se dokázal protlačit až do vápna, kde poté centroval na hlavu nabíhajícího Bakoše a ten se nemýlil a poprvé v dnešním zápase rozjásal naplněné Štruncovy sady, Viktoriáni vedli 1:0. Neuběhli ani čtyři minuty a Štruncovy sady mohli znovu jásat, Kolář nahrál na rychlonohého Pilaře, ten, ale dokázal ze složitější situace hrát volnému Bakošovi,který rozvlnil síť podruhé. Tento Slovenský útočník si již připsal na své konto druhý gól. To by nebyla Viktorka, kdyby do konce prvního poločasu nedokázala dát ještě jeden gól, rychlík Petržela nahrál nabíhajícímu Kolářovi, střela mu příliš nesedla, ale gólman Israeljan chyboval a propustil míč na svoje záda, Viktoriáni vedou již 3:0. Před druhým poločasem bylo, již dalo by se říct rozhodnuto, kdo postoupí do třetího předkola. Svěřenci kouče Vrby do druhého poločasu nenastoupili s takovým odhodláním, jako do toho prvního a bylo to vidět hlavně v úvodních minutách, kdy se ve 48. minutě trefil střelou k tyči hostující Malakjan, Pyunik dokázal výsledek prozatím zkorigovat na 3:1. Po necelé půlhodině hry se znovu trefila Plzeňská družina a znovu u toho bylo duo Kolář Petržela, Petrželův centr našel Daniel Kolář a z otočky dokázal již dnes po čtvrté prostřelit teprve osmnáctiletého gólmana Israeljana. Po postupujícím bylo rozhodnuto a tak se posledních patnáct minut hrál fotbal pro diváky, ale přesto jeden gólový zářez do pažby Viktoriánů přišel, v 91. minutě se trefil nováček v týmu Václav Pilař a Pyunik bude odjíždět do své rodné zemně s nechvalně pověstným „bůrem.“

Premiérový zápas ve Štruncových sadech skončil, jak nejlépe mohl a Viktoriáni už musejí pomýšlet na příštího soupeře Rosenborg BK.

Milan Petržela při zápase...

Marek Bakoš

Je to znovu tento Slovenský útočník. Dnes si připsal znovu dva góly a na svém kontě má již čtyři trefil a je zatím nejlepším střelcem celého předkola Ligy mistrů a jak tvrdí s úsměvem na tváři na Messiho mám měsíc náskok.

FC Viktoria Plzeň - FC Pyunik 5:1