Viktoriáni zdolali Žižkov a již jsou na pohárové příčce!

Viktoriáni v nedělním utkání ve Štruncových sadech, vyzvali navrátilce mezi ligovou elitu Viktorii Žižkov, díky čtyřem brankám domácích zvítězili 4:1 a nedopustili žádné výrazné překvapení.

Viktoriáni se po návratu ze Španělska, kde se utkali s Barcelonou a museli tak přepnout zpět na ligu, to když v jedenáctém kole přivítali nováčka Viktorii Žižkov. Oproti středečnímu zápasu udělal kouč Vrba pár změn v základní jedenáctce mužstva. Poprvé od zápasu s Rosenborgem se do základní sestavy vrátil gólman Pavlík a do útoku nastoupil Ďuriš místo Bakoše.

Václav Pilař (uprostřed) v souboji před brankou Žižkova.

Viktoriáni hned od úvodních minut byli aktivnější než jejich jmenovci ze Žižkova, ale k žádnému gólu to nevedlo. Krátce před koncem první desetiminutovky z voleje pálil Petržela, jeho střela jen těsně minula branku Vaclíka. O pár minut později se dostal až do malého vápna Pilař, jeho pokus zastavila tyč. V prvních dvaceti minutách to byli Viktoriáni, kteří si tvořili šance a mohli skórovat. Jenže pak se také přihlásil o slovo Žižkov, ale byl také bez stejného úspěchu.

Pavel Horváth (vlevo) chrání míč před dotírajícím Kevinem Lafrancem (vpravo)

Ve druhém poločase se začalo krát úplně jinak než v tom prvním. Aktivněji a s větší efektivitou. Příkladem toho hned byla, šance Viktorky Žižkov, ze které trefili tyč Pavlíkovi svatyně. Jednapadesát minut trvalo, než poprvé zajásali Štruncovy sady. Ďuriš nahrává do běhu osamocenému Petrželovi, který již nezaváhal a poprvé v zápase prostřelil strážce hostující branky Vaclíka. Po deset minut později měli Viktoriáni znovu úsměv na tváři, míč se dostal k Pilařovi, který byl ve vápně hostů zcela nehlídaný, ten neměl již výrazný problém skórovat. Viktoriáni po hodině hry vedou 2:0. Bakoš chtěl prodloužit sérii a držel se starého českého hesla, do třetice všeho dobrého, bohužel pro Viktoriány mu nyní stál v cestě připravený gólman Vaclík. V 67. minutě se gólově také prosadili hosté, Böhm dokázal i přes dva dotírající obránce Viktorky skórovat a zkorigovat na 2:1. Po pár vteřin později mohli být oba kroky srovnány, střelu jednoho z hráčů Žižkova, gólman Pavlík jen konečky prstů vytáhl na roh. 73. minuta a Viktoriáni znovu uskočili Žižkovu na dva góly po centru Bakoše nejvýše vyskočil obránce Čišovský a Západočeši jásali potřetí. O čtyři minuty poté Viktoriáni skórovali po čtvrté v zápase, do brejku se dostal střídající Bakoš a připsal na konto Viktorky již čtvrtý gól. Do konce zápasu zbývalo více jak deset minut a svěřenci kouče Vrby vedou 4:1. V 90. minutě dostal druhou žlutou kartu a následně červenou hostující Bodeček a zápas pro něj pochopitelně skončil. Viktoriáni se v dnešním zápase chytli několikrát do ofsajdové pasti, dvakrát zněj také skórovali pochopitelně gól jim uznán nebyl. Západočeši díky dnešní výhře 4:1 posunuli na pohárovou třetí příčku a na druhý Jablonec ztrácí jeden bod a na první Spartu, která má zápas k dobru šest bodů.

Václav Pilař

Dnešního hráče utkání bylo znovu těžké vybrat, ale nakonec jsme se rozhodli pro střelce druhého gólu Viktorky Václava Pilaře. Znovu na hřišti nechal co mohl, po straně hřiště přiváděl své protihráče občas k šílenství svojí šikovností.

FC Viktoria Plzeň - FK Viktoria Žižkov 4:1