Viktoriáni ve druhém poločase zabojovali a porazili Jablonec

Viktoriáni v sobotní podvečer dokázali porazit Jablonec 4:2 a svěřenci kouče Vrby se tak dotáhli na špičku ligové tabulky.

Viktoriáni se v sobotu večer utkali ve šlágru kola ze severočeským Jabloncem. Celkem ve kterém je jeden z nejlepších střelců ligy David Lafata, který nahání hrůzu nejednomu obránci na tuzemských trávnících. Do dnešního zápasu také nenastoupila dvojice Pilař, Limberský, oba trápí nechlazení a útočník Marek Bakoš ten má jednozápasový distanc díky červené kartě v předchozím utkání. Poprvé oblékl dres mistra Radim Řezník, který dnes nahradil v zadních řadách právě Limberského.

František Rajtoral (vpravo) v souboji o míč s jabloneckým Lafatou (vlevou)

Souboj dvou útočných celků nabízel kvalitní a rychlí fotbal, hra se od úvodních minut přelévala ze strany na stranu. Po menších šancích na obou stranách, se nabídla velká šance po deset minutách hry a hned s gólovým efektem. Po ose Horváth, Petržela se míč dostal až na Slovenského dravce v pokutovém území Michala Ďuriše, ten již neměl problém se zakončením a ve Štruncových sadech, které byli takřka zaplněné propukla nefalšovaná radost. Viktoriáni vedou 1:0. Po necelé půlhodině hry se dostal do samostatného úniku střelec prvního gólu Ďuriš, jeho střela na Špita, ale gólem neskončila. Poslední čtvrt hodina prvního poločasu byla v režii spíše hostujícího Jablonce. Lafata probudil v sobě zabijáka, jeden z Jabloneckých hráčů centroval do vápna, kde byl připravený Lafata, ten zakončil hlavou a rázem byli kroky srovnány. V nastavení prvního poločasu šli Jablonečtí ještě do vedení, po individuální akci zakončil Kopic.

Trenér Vrba při zápase.

Viktoriáni odcházeli do kabin za nepříznivého stavu 1:2. Po více jak hodině hry byli kroky znovu srovnány, průbojného Řezníka zastavil v pokutovém území nepovoleným zákrokem kopit a rozhodčí dnešního zápasu po právu odpískal penaltu. Na kterou se postavil, nikdo jiný než kapitán Pavel Horváth a proměnil. Viktoriáni srovnali na prozatímních 2:2. V minulém zápase dal dva góly Marek Bakoš, dnes se o to postaral jiný slovenský útočník Michal Ďuriš, ten druhý gól přidal po Jiráčkově přihrávce na konci sedmdesáté minuty. Ve Štruncových sadech propuká taková radost, že se i pevný stadion otřásal v základech. To by nebyla Plzeň, aby ještě jeden rozhodující gól nepřidala, v závěrečném nastavení se trefil záložník Daniel Kolář a dokonal tak dnešní ortel Jabloneckých hráčů. Viktoriáni oproti poslednímu domácímu zápasu dokázali zvítězit 4:2 a připsali si tak plný počet bodů.

Michal Ďuriš

Tento mladý Slovenský útočník zařídil polovinu dnešních gólů, ale mohlo jich být klidně více, ale chybělo mu potřebné štěstí.

FC Viktoria Plzeň - FK Baumit Jablonec 4:2

Poločas: 1:2
Branky: 9. a 80. Ďuřiš, 65. Horváth z penalty, 90. Kolář - 32. Lafata, 45. Kopic
ŽK: Hora - Lafata
Rozhodčí: Jan Jílek - Dušan Pospíšil, Michal Urban
Diváci: 5 810
Viktoria Plzeň: Čech - Řezník, Čišovský, Bystroň, Rajtoral - Petržela (78. Hora), Horváth, Trapp (62. Darida), Kolář, Jiráček - Ďuriš (87. Ševinský). Trenér Pavel Vrba.
Jablonec: Špit - Eliáš, Beneš, Pavlík, Jablonský (74. Novák) - Kopic (72. Vošahlík), Jarolím (81. Trešňák), Loučka, Piták, Kovařík - Lafata. Trenér František Komňacký.