Viktoriáni v prvním jarním kole porazili Teplice!

Viktoriáni dokázali udolat v prvním jarním zápase Teplice 3:4 to když třikrát prohrávali. Za Viktorku skóroval dvakrát Bakoš a po jednom gólu přidali Pilař a Ďuriš.

Po Evropské lize začíná také domácí nejvyšší soutěž. Viktoriáni v původním jarním kole zavítali do severočeských Teplic. Pavel Vrba nijak sestavu od zápasu neměnil, akorát místo zraněného krajního záložníka Milana Petrželi nastoupil Michal Ďuriš.

Od prvních minut se hrál velmi dynamický fotbal a plno šancí bylo na obou stranách. Ale na vstřelení branky se stále čekalo. Všichni se dočkali až před koncem prvního dějství. Marek Čech nedokázal zachytit střelecký pokus Teplického Vondráška. Teplice vedou 1:0. Viktoriánům se povedlo před odchodem do kabin vyrovnat. Pavel Horváth nasměroval svojí střelu na Bakoše, ten chytře přihrál svému krajanovi Ďurišovi a ten se nemýlil. Stav 1:1.

Vyrovnávací gól Ďuriše na 1:1.

To co se událo ve druhém poločase čekal asi málokdo, během poslední pětačtyřicetiminutovky padlo celkem pět gólů. Stav se měnil hned po třech minutách. Míč se dostal po ose Čajić, Dolejš až na Štěpána Vachouška, který poslal míč za záda gólmana Čecha. Za pár minut se prokázala chytrost hostujícího kapitána Horvátha. Místo toho aby poslal míč do pokutového území, nahrál volnému Limberskému, ten volil střelu mezi tři teplické tyče, domácí gólman Grigar vyrazil jen před sebe a duchapřítomný Pilař dovršil šanci gólem. Znovu srovnáno 2:2. Čtvrthodinu před koncem šli Teplice dnes již potřetí do vedení. Dolejš poslal svůj projektil na Čecha, ten jen vyrazil před sebe a přítomný útočník Mahmutovič dokonal plzeňskou zkázu. To by v dnešním zápase nebyla Plzeň aby znovu nesrovnala po faulu na Pilaře se zahrávala standardní situace nad hranicí vápna. K míči se netradičně postavil Bakoš a krásnou střelu rozvlnil síť soupeře. Co myslíte, že se dělo za tři minuty? Viktoriáni vstřelili gól a dostali se poprvé do vedení. Marek Bakoš před hranicí velkého čtvrte poslal střelu na branku Teplic a za přispění teče teplického hráče zápas rozhodl.

Viktoriáni v prvním zápase jara udolali v infarktovém zápase Teplice 3:4 a v příštím zápase doma přivítá družina Pavla Vrby pražskou Duklu.

Marek Bakoš

Tento Slovenský útočník již delší dobu předvádí skvělé výkony. Je zatím nejlepší střelec Viktorky s deseti góly dnes přidal dva a je jen otázka času, kdy si vyslouží pozvánku do Slovenské reprezentace.

FK Teplice - FC Viktoria Plzeň 3:4

Poločas: 1:1
Branky: 40. Vondrášek, 48. Vachoušek, 75. Mahmutovič - 45. Ďuriš, 53. Pilař, 78. a 81. Bakoš
ŽK: Mahmutovič
Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Chytil
Diváci: 3 350
Teplice: Grigar - Vondrášek, Matula (87. Smejkal), Lukáš, Rosa - Dolejs, Čajič (84. Jindráček), Ljevakovič, Vachošek, Vůch (90. Stožický) - Mahmutovič. Trenér Petr Rada.
Viktoria Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Procházka, Limberský - Horváth, Darida (87. Ševinský) - Ďuriš, Kolář (82. Wágner), Pilař (90. Hora) - Bakoš. Trenér Pavel Vrba.