Viktoriáni tápou, nedokázali porazit Bohemians!

Šok, jinak se to ani nazvat nedá, Viktoriáni znovu klopýtli na půdě Bohemians 1905 2:1. +VIDEO

Eden to je pro svěřence kouče Vrby zakletý stánek, již minulý rok nestačili na tomto stadionu na Bohemians a prohráli 1:0 nyní se to opakovalo. Viktoriáni si ve středu smlsli na Rosenborgu  nyní v neděli se nejspíš projevila únava, možná také nezkušenost z Anglického týdne středa-neděle-středa hráči jsou unavení, i když Vrba disponuje s širokým kádrem stejně to nestačí. Po dvou kolech máme na kontě ušmudlaný jeden bod a na zatím suveréní Spartu ztrácíme již čtyři body.

Milan Petržela (vpravo) bojuje o míč s Bártkem (vlevo)

Po necelé půl hodině hry, když se Viktoriáni začali pomalu dostávat do zápasového rytmu, rázem prohrávali Budínského centr lišácky tečoval mladý útočník Nešpor a Daněk, který šel do proti pohybu, nedokázal ze střelou již nic dělat. Viktoriáni prohrávají 1:0. O pár minut později se pokoušel překonat domácího gólmana navrátilec do sestavy Západočechů Trapp, bohužel jeho střela minuta branku jen o decimetry. Schylovalo se ke konci prvního poločasu a rázem bylo vyrovnáno, Pilařova přihrávka si našla nabíhajícího Jiráčka, který dal gól i díky teči domácího obránce Nikla. Do druhého poločasu byli oba kroky znovu na startovní čáře.

Smutný Pavel Horváth, po prohraném zápase.

Stejně jako v zápase proti Rosenborgu, šli Viktoriáni do druhého poločasu jako vyměnění stačili na pilu a snažili se výsledek strhnout na svojí stranu, bohužel oproti středečnímu zápasu neúspěšně. Po 50. minutách hry nacentroval do velkého vápna míč David Limberský a hlavičku Martina Filla zneškodnila neprostupná zeď v brance Bohemians jménem Radek Sňozík. Po půl hodině hry byli Viktoriáni jen tak odhadem deset centimetrů od vedení, Pilařův nenápadný centr do pranice před brankou Bohemians se olízl jen o tyčku a ducha přítomný obránce míč odvrátil na roh. Plzeň byla celí druhý poločas aktivnější než klokani, bohužel, ale v závěru druhého poločasu bylo vše jinak, Budínského přihrávka do běhu si našla Bálka a ten opravdu zkušeně přeloboval vybíhajícího Daňka a rázem vše hovořilo ve prospěch Bohemians. Posledních pár minut co měla Plzeň na zvrácení výsledku jiný gól již nepřineslo a tak Viktoriáni cestují domů bez jediného bodu a mají toho dost vylepšovat do dalších utkání jak v Evropských pohárech, tak i v České nejvyšší soutěži.

Videoreportáž ze zápasu proti Bohemians.

Václav Pilař

Tento mladý běhavý záložník či útočník byl z Viktoriánů asi znovu nejvíce vidět, mohl se také zasloužit o vedení, bohužel trefil jen tyč Sňozíkovi branky. Dnes jasný hráč zápasu.

Bohemians 1905 – FC Viktoria Plzeň 2:1