Viktoriáni se značně přibližují k druhé pozici!

Viktoriáni díky gólu Limberského dokázali porazit Hradec Králové 0:1.

V pořadí druhý zápas na hřišti soupeře čekal svěřence Pavla Vrby v neděli, to když zavítali do Hradce Králové. Celý tým chtěl odčinit bezbrankovou remízu z minulého kola proti Viktorii Žižkov. Do základní jedenáctky se vrátil záložník Darida a na lavičku se posadil čerstvě uzdravený Václav Procházka. Naopak do dnešního zápasu nemohl nastoupit Václav Pilař.

Hned v úvodních minutách mohl poslat do vedení Viktoriány Milan Petržela. Prokličkoval se až do vápna soupeře, ale domácí strážce tří tyčí Lindr jeho střelu zneškodnil. Po deseti minutách hry se také o slovo přihlásil domácí Hradec. Dvořákovu dělovku dokázal zneškodnil skvělým zákrokem gólman Pavlík. Po čtvrthodině hry mohl dát hradecký Šisler nádherný gól skoro z půlky hřiště, ale v cestě za gólovou radostí mu stálo břevnu plzeňské branky. Na začátku poslední pětiminutovky prvního poločasu rozehrávali Viktoriáni rohový kop. Darida poslal míč přímo od rohového praporku na osamoceného Limberského. Míč následně proklouzl mezi nohami gólmana Lindra a Viktoriáni se mohli radovat z gólu, který je poslal do hubeného jednobrankového vedení. Hned vzápětí mohli domácí hráči vstřelit vyrovnávací gól. Holeš nechal vyniktou skvělého Romana Pavlíka.

František Rajtoral dotírá na jednoho z Hradeckých hráčů.

Druhý poločas již nenabídl tak pohledné šance jako ten první. Po hodině hry šli Viktoriáni do deseti. Po druhé žluté kartě se musel ze hřiště poroučet Michal Ďuriš. Hradec vycítil šanci na to minimálně srovnat výsledek, ale Šislerova střela ani Dvořákova hlavička gólem neskočila. Viktoriáni si již výraznou šanci nepřipsali a tak si odváží z Hradce plný počet bodů za těsnou výhru 1:0.

Roman Pavlík

Kdyby ho Viktoriáni neměli, mohl se z výhry radovat Hradec. Gólman Pavlík má formu kterou by mu mohl závidět kde jaký mladý kolega.

FC Hradec Králové  –  FC Viktoria Plzeň  -  0:1  (0:1)

Branky: (40.) Limberský,

žluté karty:  (25.) Šiler, (43.) Ďuriš,

červené karty: (62.) Ďuriš

Počet diváků:  5495

Rozhodčí:  Franěk – Kovařík, Zeman

FC Hradec Králové: Lindr – Plašil, Pávek (59. Janoušek), Hochmeister "C", Poděbradský – Holeš, Šišler, Zelený, Dvořák – Černý (63. Mrázek), Štěpán (85. Voltr) – trenér Václav Kotal

FC Viktoria Plzeň: Pavlík – Limberský, Ševinský, Rajtoral, Čišovský – Ďuriš, Horváth "C", Petržela (82. Berger), Darida (87. Procházka), Kolář – Bakoš (89. Wágner) – trenér Pavel Vrba