Viktoriáni rozdrtili Pyunik a přiblížili se výrazně postupu

První zápas v Lize mistrů, první vítězství, taková je bilance Viktoriánů po dnešním zápase v arménské metropoli Jerevan, kde rozdrtili tamní Pyunik 0:4.

Lépe už to ani nešlo! Viktoriánům se náramně povedl vstup do nové sezóny. První zápas nového ročníku, historicky první zápas v milionářské soutěži zvané Liga mistrů. První ze dvou zápasů se odehrál na půdě arménského celku Pyunik Jerevan na stadionu Republiky přihlíželo tomuto duelu okolo 3000 diváků. Do zápasu nemohl nastoupit obránce David Limberský, který si odpykává jednozápasový trest ze zápasu proti Besiktasi.

Daniel Kolář (vlevo) dobíhá míč před jedním z domácích hráčů.

Byl to ale Pyunik, který zahrozil jako první, hned v první  minutě musel zachraňovat Viktoriány Pavlík, ten si ale ze střelou Malakjana poradil. Tento okamžik se do klubové kroniky Viktorie zapíše zlatým písmem, píše se sedmá minuta zápasu a slovenský útočník Marek Bakoš uklidil pohotově hlavou míč za záda domácího celku Israeljana. Po úvodních sedmi minutách vedli Viktoriáni 0:1. Po čtvrt hodině mohla jít Viktorka do dvou brankového trháku, Horváth poslal míč z rohu na hlavu nováčka Čišovského, ten ale míč nedokázal vtěsnat mezi tři tyče domácí branky. Ze zápasu se stala hra jednoho celku, Viktoriáni stále tlačili na branku Pyuniku důkazem toho byl pas Koláře na Bakoše, běžel sám na branku, ale trefil jen nohu Israeljana. Plzeň byla při chuti, Pilař se také ocitl sám před brankářem Pyuniku ten znovu skvěle zakročil a již tým dnes podržel a ušetřil tak své spoluhráče většího debaklu. Hráč v modrém zahrál v pokutovém území rukou a Švédský rozhodčí po právu zapískal penaltu, kterou zahrával nikdo jiný než kapitán Pavel Horváth a nemýlil se rozvlnil soupeřovu sít a Viktoriáni vedou po necelé půlhodině hry již 0:2. Za necelých deset minut se kopala druhá penalta po faulu na obránce Čišovského, nyní již pokutový kop nezahrával Horváth ale útočník Marek Bakoš a také úspěšně zvýšil na 0:3 a dnes už má na kontě druhý gól.

Radost Viktoriánů po vstřeleném gólu.

Viktoriáni do druhého poločasu vstupovali s pohodlným náskokem tří branek, ale na jejich útočném apetitu to nic neubralo. V 54. Se podruhé v zápase ocitl sám před gólmanem domácích Václav Pilař na podruhé ho také nepřekonal. I Viktoriánská hvězda Pavel Horváth byl dneska při chuti a bylo vidět že si zápas užívá, perfektní zatočený volný přímý kop, dokázal Israeljan vytlačit z brankové čáry. Debakl je dovršen Horváthův centr se snesl až na hlavu Daniela Koláře, Plzeňská radost se stále zvětšuje a šance Pyuniku na zvrat výsledku jsou celkem dalo by se říct nulové. Viktoriáni vedou 0:4. Domácí hráči měli první slovo a tak si vzali i to poslední celého zápasu, Malakjan rozzvonil tyč Pavlíkovi branky. Nic závažného se do konce zápasu nestalo a tak si Viktoriáni připsali první výhru nové sezóny a přiblížili se mílovým krokem k postupu do 3. Předkola Ligy mistrů.

Odveta čeká svěřence kouče Vrby přesně za týden ve Štruncových sadech, kde se bude hrát prakticky za rozhodnutého stavu.

Marek Bakoš

Historicky první střelec Viktorie v této velmi prestižní soutěži připsal si dva velmi důležité zásahy do sítě Pyuniku a přiblížil tím tak Viktoriány do dalších bojů v LM.

FC Pyunik - FC Viktoria Plzeň 0:4