Viktoriáni remizovali s Duklou, nevyužili zaváhání Sparty!

Viktoriáni v prvním ligovém domácím zápase jen remizovali s pražskou Duklou 1:1. Po hodině hry se trefil z penalty kapitán Horváth, o vyrovnávací gól Dukly se postaral Malý.
Nedělní zápas proti pražské Dukle se nesl ve výru poděkování klukům za krásnou hru v Evropských pohárech. Stadionem se ozývalo „kluci děkujem“ nebo i vyvolávaní jména „Marek Bakoš“ aby tento skvělý útočník věděl, že na něj fanoušci nezanevřeli. Na stadionu se objevili i dva transparenty s nápisem Štruncovy sady-tady jsme doma nebo „Jsou věci, které si za peníze koupíte. Na všechno ostatní je tu Pavel Vrba“

Tento transparent mluví za vše.

Pavel Vrba nijak základní jedenáctku od čtvrtečního zápasu proti Schalke neměnil. Místo Františka Rajtorala nastoupil Radim Řezník a místo Dana Koláře slovenský bijec Ďuriš. Do zápasu nemohl naskočit také staronový hráč v dresu Plzně Václav Procházka, ten utrpěl ve čtvrtečním zápase těžký výron kotníku. Do Štruncových sadů zavítala slušná návštěva, to když vidělo zápas více jak šest a půl tisince diváků.

Viktoriáni byli v dnešním zápase jasný favorit a hned od prvních minut to potvrzovali. Skoro celý zápas se odehrával před brankou Rady a domácí gólman Čech se spíše nudil. Ďuriš jen ve dvanácté minutě přesně zasáhl rukavice hostujícího brankáře a od pár sekund později vybojoval Milan Petržela rohový kop. První výraznější střelecký pokus nováčka z Dukly přišel po necelé hodině hry, to když Podrazský minul levou tyč Čechovi svatyně. Netrvalo to dlouho a Viktoriáni se zas usadili v útočném pásmu soupeře. Petržela poslal přihrávku přímo na kopečky Marka Bakoše, ten pelášil vstříc k Dukelské brance, ale v cestě mu stál připravený gólman Rada. Viktoriáni stále tlačili a v zápase hráli prim, ale gól ze hry vstřelit nedokázali. Ke vstřelení první branky utkání pomohl, ale hráč Dukly, ten po rohovém kopu stáhl ve vápně Ševinského a po právu se kopal pokutový kop. Je to stará a ohraná fráze, k míči se postavil Pavel Horváth a nekompromisní střelou poslal domácí do vedení. Viktoriáni vedou po půlhodině hry 1:0.

Pavel Horváth

Do druhého poločasu vstoupili ještě z větší verbou vstřelit gól a skóre ještě navýšit. Bohužel hned po šesti minutách druhého dějství bylo srovnáno. Marek Čech nepřesně vykopl míč, který se dostal až k Malému, ten vypálil zhruba čtyři metry před velkým vápnem. Čechovi míč vypadl z rukou, bohužel přímo do branky. Dukla srovnala krok s favoritem na 1:1. Jedna branka na odstřel, bohužel chyběla rozbuška v podání plzeňských pokusů, vždy chybělo jen pár centimetrů do vstřelení rozhodující branky. Po gólu doslova volala šance rychlonožka Pilaře, míč minul jen o chlup břevno Dukelské branky.

Svěřenci kouče Vrby žádný gól nepřidali a tak se v prvním domácím zápase Gambrinus ligy body nakonec rozdělili za remízu 1:1. Škoda je jen to že Viktoriáni nedokázali odpovědět na zaváhání pražské Sparty.

Václav Pilař

Pokud Pilař v létě odejde bude to velká ztráta pro Plzeň, protože jeho rychlé nohy prostě do plzeňského týmu patří a v dnešním zápase to potvrdil znovu na kraji záložní řady kmital pokoušel se střílet, výkon mu pokazilo jen to že nevstřelil branku.

FC Viktoria Plzeň - FK Dukla Praha 1:1