Viktoriáni remizovali s Budějovicemi

Viktoriáni v předehrávce osmého kola naší nejvyšší fotbalové soutěže jen remizovali s Českými Budějovicemi  0:0.

Viktoriáni v posledním zápase před odletem do Milána, kde sehrají další zápas Ligy mistrů. Cestovali Viktoriáni na jih Čech, kde se utkali z předposledníma Českýma Budějovicema. Jihočechům se každý bod hodil a tak před zápasem vysel otazník nad jejím způsobem hry.

Petržela (vpravo) v souboji s Sandrem (vlevo).

Způsob hry byl spíše obranný a Viktoriáni začali dobývat Jihočeský val. Byli to ale České Budějovice, které měli první větší šanci na svých kopačkách, Brazilec Sandro, pálil ale jen do připraveného gólmana Čecha. O několik minut později se do útočného zakončení dostala jasně aktivnější Viktorka, ale, Bakošova střela jen lízla boční sít Budějovické branky. Jedním z nejlepších hráčů v Budějovickém dresu na hřišti byl velice dynamický Brazilec Sandro, který po přesné přihrávce Lendyela, z velké dálky jen těsně minut branku střeženou Markem Čechem. Domácí bránili, bránili a bránili, Viktoriáni stále nedokázali najít recept na jejich obranu. Další s možných šancí dát gól měli Viktoriáni po rohovém kopu, kdy zakončoval Milan Petržela, Křízek jeho nadějný pokus vyrazil před sebe a dobíhající Jiráček se na výraznější zakončení nezmohl.

Viktoriáni po zápase v Budějovicích.

V úvodu poločasu měl na kopačce gól Bakoš, jenže domácí gólman Křížek byl znovu proti. To měl být gól a Viktoriáni by si vezli ze Střeleckého ostrova plný počet bodů, Jiráček se dostal až do vápna a z očí do očí se koukal brankáři Křížkovi, tento famózní gólman střelu plzeňského reprezentanta ze štěstí vyrazil nahou a bylo po gólových nadějích. Historie již nepamatuje že by v zápase kde hraje Západočeská Viktorka že by zápas skončil bez branek.

Viktoriáni v osmém kole vybojovali jeden bod za bezbrankovou remízu 0:0 a nyní Viktoriáni čeká ve druhém zápase Ligy mistrů italský AC Milan.

Petr Jiráček

Má životní formu, hraje za repre, je to jeden z nejlepších hráčů Viktorky na hřišti, znovu tvořil, vymýšlel šance a na kopačce také měl rozhodující gól, bohužel skórovat nedokázal.

SK Dynamo České Budějovice - FC Viktoria Plzeň 0:0
ŽK: Klesa, Otepka - Petržela, Darida, Limberský